TL-WR543G problem

Witam, mam ruter TL-WR543G od jakiś 5 lat i nigdy nie było problemu z podłączeniem do niego laptopów przez wifi. Ostatnio nie mogę podłączyć do niego laptopów firmy Lenovo. Mam w nim kartę sieciową Intel(R) Wireless-N 7260.
Czy to kwestia ustawień karty? Czy może mój ruter nie obsługuje standardu N? Ale czy ta karta nie obsługuje niższych standardów wifi?
Proszę o pomoc bo internet bezprzewodowy jest mi niezbędnie potrzebny. Dodam, że na kablu podłączonym z tego rutera działa bez problemu.
Z góry dziękuję za pomoc.

Konfiguracja karty w systemie pozwala na protokół 802.11g+n? W samy TP-link zabezpieczenie to tylko klucz/hasło?

We właściwościach karty mam punkt Kanał Ad Hoc 802.11b/g i tu mogę wybrac od 1 do 11 (wybrałem 6 bo takiego używa ruter). Tryby bezprzewodowe są trzy:

  1. 802.11b
  2. 802.11g
  3. 802.11b/g - ten mam wybrany

Karta tak ale router nie ma obsługi N-ki.

To jest tryb AD-hoc czyli nadajnik (punkt dostępowy) to cię nie interesuje.

Wygląda że ok. Co to za system operacyjny? Wyskakuje jakiś błąd? Sprawdź dostępność najnowszych sterowników do kary sieciowej.

Czyli jednoznacznie możemy stwierdzić, że muszę wymienić ruter na nowszy?
Rozumiem, że nowszy ruter będzie obsługiwał starsze karty z innych sprzętów?

to win 8, nowy ideapad lenovo flex 14. Z innymi sieciami w bloku łączy się bez problemu

Co masz w DHCP routera?

Może masz w karcie WIFI ustawione adres IP na sztywno?
Stawiam, że w kompie masz coś nagrzebane.
Sam mam 543 i wszystko na nim chodzi.

Żeby było śmiesznie to nie mogę się zalogować do rutera bo zapomniałem hasła - cóż rzadko używane:)
Będę musiał go zresetować i pewnie to jutro zrobię ale chciałem dziś zaciągnąć opinii co i jak.
komputer nówka-sztuka - wczoraj odpakowany.
Rozumiem, że by sprawdzić DHCP muszę się zalogować do rutera?
We właściwościach karty nie ma nic o IP i jego konfiguracji.

Dobrze by było. Choć możesz pokazać co masz w ipconfig /all po połączeniu się z routerem. Radzę dopisać DNS-y do DHCP routera.

Zapytam inaczej może: widzisz jakieś sieci bezprzewodowe?
widzisz swoją sieć z routera? możesz dać połącz?
Daj zdjęcie jak wygląda błąd
włączyłeś kartę w komputerze ?

Widzę wszystkie sieci i do jednej jestem podłączony tak więc karta jest ok. Z lenovo moich rodziców było tak samo - u nich na ruterze z upc (thomson) śmiga bez problemów.
wychodzi tylko info, że nie można połącyzć się z tą siecią. Jak klikam w pomoc to całe litanie wyskakuje z instrukcjami.

Masz jakieś zabezpieczenie ustawione?

Na kompie nic nie ustawiałem.
Tak jak pisze z innymi sieciami/ruterami łączy się bez problemu

Na routerze swoim. Łaczysz się zapewne z niezabezpieczonymi sieciami.

Łącze się z zabezpieczonymi sieciami bez problemu.
Na ruterze oczywiście mam też hasło. wpisuje odpowiedni klucz i nic.
Może jednak prawidłowa odpowiedź to ruter, który nie obsługuje standardu n???

Jak bedę w domu to sprawdzę. Z tego co wiem to routery z G mają problemy z obsługa kart N natomiast na odwrót działa ale tylko do prędkości karty G czyli 54Mbps.