TL-WR1043ND vs WDR3600 - który się lepiej sprawdzi z internetem LTE?

Witajcie! :slight_smile: Szukam routera do modemu Huawei E3272 HiLink, który będzie działał z LTE. Chciałbym się zapytać fachowców, który router będzie miał lepsze pingi i transfery z tym modemem oraz stabilność ? Na pewno będę musiał kupić aktywny hub, więc o tym już wiem. W domu mam PC, który łączę po lanie oraz dwa smartfony i laptop. Mieszkam na wsi, więc zajętość kanałów i ilość sieci wifi nie jest duża bo raptem dwie czy 3 w tym jest nadajnik 2.4ghz lokalnego operatora.
Pozdrawiam :smiley:

Żaden z powyższych wymienionych przez Ciebie routerów nie wspiera obsługi modemu na oryginalnym Fv.

Ale wiem, że na alternatywnym już wspiera, więc o to mi chodzi :slight_smile:

Jeżeli nie potrzebujesz (nie masz sprzętów z radiem na 5GHz) to spokojnie możesz brać WR1043NDv2

Dzięki za radę :wink: Urządzeń 5ghz powoli mi przybywa, więc pewnie się przyda na przyszłość. W takim razie będę bardziej zainteresowany wdr3600, jakie są dziś wersje tego routera w sprzedaży? V2?

Dostępna tylko wersja v1 http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR3600

Wojtek mi chodziło wdr 3600 :wink:

Zgadza się przepraszam Cię nie dopatrzenie moje :wink: Lecz i WDR 3600 jest tylko w jednej wersji V1.

A jakbym miał modem Huawei e3372 to też by działał z tym routerem?

I te logi mam dodać w gargole?

Żadnych logów nie dodajesz w logu masz pokazaną konfiguracje jako :
Konfiguracja:
Internet / WAN
Połączenie:DHCP (kablowe)
Interfejs WAN:eth2

Wybierasz eth2

Czyli i Huawei E3272 i E3372 będą działały na obu modemach z Gargole ?

Tak będzie działał.

Dzięki :slight_smile: A co w wypadku gdyby ten E3372 lub E3272 nie był w wersji hilink ?

Wtedy inaczej wygląda konfiguracja, ale modem powinien zadziałać.

Powinien, ale nie musi ? To ważne, bo się dowiedziałem, że prawdopodobnie będę miał modem bez hilinka :frowning: