TL-WR1043nd v2 nie można wgrać Gargoyla

Witam,
No i nadszedł czas na wgranie Gargoyla, ale:

  1. Czy 1.8.1 będzie odpowiednie?
  2. Rozumiem że ten: gargoyle_1.8.1-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin będzie odpowiedni, ale z nie mogę skorzystać z opcji upgrade. wyskakuje mi że muszę wybrać plik. Jak wybieram nic się nie dzieje.

Zmień nazwę pliku na krótszą. np na firmware.bin

Próbowałeś też na innej przeglądarce?

Heinz miałeś rację.
A teraz powtórka (prawie) z rozrywki. Nie przepuszcza mi pinga. Dns tak jakby wporządku jak pinguje www.wp.pl pokazuje mi adres wp 212.itd. ale za cholerę nie przepuszcza. Ktoś może pomóc?

Wróciłem do oryginalnego oprogramowania, i wszystko ok, tzn puszcza mnie normalnie. Chętnie pobawię się jak mi ktoś powie co ja zrobiłem nie tak

Pokaż zakładkę Status z oryginalnego oprogramowania? Jak rozumiem dostępu do internetu też nie miałeś?

No w tym szkopuł. Znowu kombinowałem z routerem dlinkiem i od razu mówię że tplink połączył się z internetem zaraz po zmianie oprogramowania na oryginalne, bez konfiguracji (bez ip, maca itp).

Jak chcesz mogę podłączyć tak jak było poprzednio tylko że to nic nie wnosi bo to defaultowy conf

WAN-owy adres jest nieco inny niż ten który wpisywałeś wcześniej!?

Tak. Tego screena robilem jeszcze na 1.8.1 nastepnie wgralem 1.6.2. Jak powpisywalem wszystkie dane czyli 10.101.11.2 bramka 10.101.11.1 oraz dns (w laniee sie wpisuje)zgodnie z poradnikiem na stronie efekt byl taki sam. W miedzyczasie wpadlem na pomysl z routerem dlinkiem jako bramka i tak dalej kombinowalem. Efekt niemal zawsze taki sam. Albo mnie wogule nie puszcza host nieosiagalny lub tak jak na zalaczonym obrazku. Pomyslalem ze moze jakies przekierowanie portow moze blokada jakas. Jak wczesniej pisalem zaraz po powrocie na org. Wszystko cacy. I laczylo sie przez dlinka i normalnie

Nie bardzo rozumiem wątek tego d-linka? Wrzuć schemat twojej sieci najlepiej z adresacją.

Wgrałem Gargoyla od nowa. Po konfiguracji wygląda to tak:

Właśnie w takiej konfiguracji pokazuje ping jak na 1 zdjęciu parę postów wyżej.
Teraz jest docelowo z pominięciem dlnika.
Jakby ktoś miał pomysł to bardzo proszę.
Edit: Wpisałem DNS operatora, ale to nie ma znaczenia. Powinno działać i tak.
Edit 2: Zmieniłem wersję na 1.6.2 poczytałem i dodałem logi. Na końcu puściłem 2 ping na wp i 10.101.11.1.
Czy jest możliwość taka (nie wiem jestem laikiem), że (zobaczyłem taką opcje) powinno być też takie coś: igmp proxy?