TL-WR1043ND v2 + modem LTE =?

Witam,
Tak przeglądałem FAQ nie doszukałem się odpowiedzi 100% na moje pytania, dlatego też pozwoliłem sobie założyć ten wątek.
Mianowicie posiadam Router jak w temacie i chciałbym do niego podłączyć Modem LTE z sieci Plus GSM (HUAWEI E3272 LTE lub ZTE MF823 LTE - oba z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej).
Aktualnie router jest na oryginalnym oprogramowaniu, najnowszym dostępnym na stronie oficjalnej. Wertując forum doszedłem do screenshota z oprogramowania Gargoyle iż jest możliwość podpięcia modemu (4G/3G) pytania są następujące

  1. Czy obsługa obejmuje wszystkie modemy LTE czy może są jakieś ograniczenia?
  2. Czy lepszy dla mojego routera będzie Gargoyle / czysty Open-WRT / DD-WRT lub może coś innego?
  3. który z tych modemów polecacie?
    Pozdrawiam

http://eko.one.pl/?p=openwrt-modemylte - tu masz modemy LTE obsługiwane przez Gargoyle. Większość mu mieć hub aktywny USB.

Przyznaje że jeżeli chodzi o to co jest napisane pod tym linkiem to nic do mnie jasno nie przemawia : ) i w końcu nie wiem czy ten Huawei będzie obsługiwany czy też nie.
Chyba muszę przetestować na własnej skórze, dziś zabiorę się za wrzucenie Gargoyle albo DD-WRT, jutro jeśli czas pozwoli podjadę do salonu Plusa i wezmę modem na okres próbny i zobaczymy. Niestety aktualnie w ofercie Plusa nie ma routerów LTE :frowning:

No chyba jest wyraźnie napisane że ten modem jest wspierany przez Gargoyle.

Hmm, no nie wiem czy to tak jasno jest napisane, nie dla mnie niestety w linuxie jestem Noga więc na pewno tylko z GUI będę korzystał.

Po przełączeniu modem widoczny jest jako 12d1:1506, ale udostępnia tylko jeden interfejs diagnostyczny /dev/ttyUSB0 - nie służy on do nawiązywania połączeń przez ppp! Wymaga sterowników CDC NCM

.

Stąd moje wątpliwości :slight_smile:

Podłącz modem do routera z gargoyle. Konfiguracja routera jako Brama sieciowa,Połączenie - DHCP Przewodowe, interfejs WAN - usb0.
Po zapisaniu ustawień i restarcie routera powinien internet zadziałać. Jak nie zadziała to pokaż status routera i spróbuj wejść na stronę konfiguracyjną modemu pod adresem http://192.168.0.1/ i sprawdź czy modem ma aktywne połączenie z internetem.