TL-WR1043ND V1 + Huawei E3372 PLAY LTE

Witam,
przeszukałem chyba pół interneta i w akcie desperacji postanowiłem uderzyć do fachowców. Posiadam router jak w temacie TL-WR1043ND V1 (soft: gargoyle 1.6.1.1 (r40431), by obsy - wiem, wiem, nie aktualizowałem jakiś czas :P) i myślę o dokupieniu modemu E3372 LTE z internetem na kartę - taki zestaw teraz u fioletowego jest za 199 zł. I teraz moje pytanie, czy ktoś testował lub ma takie zestawienie tego sprzętu i może się pochwalić czy udało się wszystko skonfigurować? A może bez zbędnej konfiguracji wszystko zabanglało?
W paru wątkach na forach dyskusyjnych przeczytałem, że wersja 1 TP-LINK TL-WR1043ND nie ma takiej mocy obliczeniowej, że to nie działa lub zrywa itd. niestety żadnych konkretów.
Może ktoś już to przerabiał to prosiłbym ładnie o jakieś wskazówki. Ew. o doradzenie jaki inny modem LTE będzie współpracował idealnie z tym co mam :wink:

WR1043NDv1 nie był wyprodukowany przed czasami LTE, jednak widziałem że ludzie go używają do tego celu. Na gargoyle nie powinno być problemu z tym modemem.