TL-WR1043ND V 3 . spowalnia łącze, jest niestabilny

Witam .
Jest świeżo po zakupie TL-WR1043ND , mam problem z jego ustawieniami .
Posiadam łącze światłowodu o prędkości 30Mb/s , po podłączeniu routera prędkość jest niska w okolicy 1MB/s do 2MB/s i niestabilna .
Jak podłącze stary router tl-wr740n to wszystko jest stabilne i prędkość nie spada poniżej 3MB/s .
Pomoże mi ktoś go dobrze ustawić ?
Pozdrawiam

Z WR1043ND łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo? Przewód z internetem masz w porcie WAN?

Tak. Połączenie komputera z routerem za pomocą lan .Kabel od internetu w porcie wan .

Przewód jest oryginalny czy samoróbka? Jaką prędkość pokazuje karta sieciowa w komputerze? 100Mbps 1Gbps ?

Przewód oryginalny , pokazuje 100Mbps .

Karta sieciowa jest 1Gbps czy tylko 100Mbps? Ustaw na sztywno w konfiguracji karty sieciowej 100Mbps ful duplex i sprawdź co będzie się działo. Masz jakiś modem od dostawcy? Sprawdzałeś czy jest stabilnie bez TP-Linka (tylko sam modem?

Chyba tylko 100Mbps . Po ustawieniu 100Mbps ful duplex bez zmian . Mam modem dasan h645g . Jak podłącze bezpośrednio , to nic nie ma pisze kabel odłączony , brak reakcji .

Przewód z dasana do routera też oryginalny?

Nie . To jest długi kabel . Problem wystepuje tylko na TL-WR1043ND na tl-wr740n jest wszystko ok

Bierz pod uwagę że WR740 ma port 100Mb/s a WR1043ND to już 1Gb/s a tym bardzie że nie chce ci działać na karcie sieciowej w komputerze.
Przewód to skrętka komputerowa cat.5e? Jaka długość? Wtyczki RJ45 zarobione według standardu ethernet?

Tak skrętka komputerowa cat.5e . Długosc okolo 25 metrów . Wtyczki RJ45 Tak .

Pytałem jeszcze czy zarobione zgodnie ze standardem ethernet?

Tak .

No to zrób fotkę tych wtyczek od strony pinów i wrzuć na forum, ocenimy :slight_smile:

Lepszych nie zrobię . Nie da się .

Wygląda poprawnie, dobrze było by sprawdzić testerem czy wszystkie żyły maja przejście (są sprawne).

Nie mam jak sprawdzić .
A według Ciebie co jest do zrobienie/naprawy ?
w czym tkwi problem ?


Zrobilem test tak wyglada . Ale pobieranie dalej nie stabilne od 1MB/s do 2 MB/s

Z testu wynika inaczej. Masz przynajmniej do 30Mb.

Test mówi że masz 29/4Mb/s oczywiście nie wiem jak ze stabilnością.

[quote="bandi999, post:17, topic:9510"]Nie mam jak sprawdzić .
A według Ciebie co jest do zrobienie/naprawy ?[/quote]
Chodzi o to aby sprawdzić poprawność zarobienia i czy router nie przerzuca się co chwile z 1Gb/s na 100Mb/s tym bardzie że piszesz o problemie z linkiem gdy podłączysz komputer zamiast routera