TL-WR1043ND przekaźnik/repeater

Witam
Męczy mnie taka sprawa:
Kupiłem ten router, żeby rozwiązać problem z siecią w dwóch połączonych mieszkaniach, dotychczasowy routerek dawał rade w obrębie jednego mieszkania no i był zamotany w konfiguracji przez kogoś kto go konfigurował wcześniej. Wpadłem na pomysł żeby centralnie umieścić TL-WR1043ND i "pokryć" sygnałem wifi jak największy kawałek mieszkań a w najdalszym ich kącie zostawić wspomniany już stary router podłączony pod TL-WR1043ND kabelkiem. W czasie dłubania okazało się, że nagle po zresetowaniu wszystkich ustawień i skonfigurowaniu staruszka wszystko działa na tyle, że nie trzeba włączać w "system" nowego routera.
Dla mnie o tyle dobra informacja, że miało to działać i teściowej :stuck_out_tongue: a tak mam teraz router dla siebie. I tu narodził się problem :wink: Mam sieć dostarczoną od UPC, od nich router który działa całkiem przyzwoicie do niego podłączony kablem jest jeden komp a dwa kolejne jeden "stacjonarny" i notebook hasają po "wifi". Problem w tym, że stacjonarny komp znów stoi w najdalszym i najbardziej zamotanym geometrycznie kącie mieszkania co zmusiło mnie do podłączenie karty "wifi" na dość długim kablu (3m) żeby umieścić ją w "zasięgu sieci". Niestety mimo to nie do końca lata to tak jak powinno. Z Notebookiem jest różnie zależy gdzie się go postawi, ale są miejsca w których są "dziury". A mam dość akcji w stylu: gram sobie w nocy w jakieś multi coś tam typu "czołgi" albo co inne a tu zza ściany słyszę żonę: "Znów mi się filmy zacinają i nie mogę oglądać!!! zrób coś !!" okazuje sie że żeby było wygodniej komp został przesunięty o metr za "głęboko" za ścianą i nie chwyta już całego sygnału tylko jakieś 25%.
Więc wpadłem na pomysł żeby wykorzystać TL-WR1043ND do "przedłużenia" sygnału na resztę mieszkania i tu pytanie:
Czy można użyć tego routera jako przekaźnika/repeatera sygnału wifi ?? Czy bez użycia kabla między routerami można przenieść sygnał przez ten router dalej po mieszkaniu? Czy trzeba go podłączyć kablem do routera z którego wychodzi sygnał?
Wreszcie pytanie "bonusowe" czy orientuje się ktoś, czy można bez stresu zastąpić router UPC tym właśnie routerem? Wydaje mi się, że tak ale może UPC ma jakieś swoje "sztuczki" i trzeba korzystać z ich sprzętu?
Ale przede wszystkim interesuje mnie ewentualna możliwość przedłużenia sygnału za pomocą tytułowego routera.

Na oryginalnym oprogramowaniu możesz spróbować tylko z WDS ale nie daję żadnej gwarancji że zadziała z routerem UPC bo to dwie różne marki urządzeń:

Tu masz jeszcze repeater/przekaźnik ale na Gargoyle:

Nie da się, urządzenie od dostawcy musi zostać na swoim miejscu bo służy między innymi do autoryzacji połączenia.

No wiec zebrałem się wreszcie i zasiadłem do tych wynalazków.
Podłączyłem do tego wynalazku UPC thomson TWG 870UG router TP-Link WR1043ND w thompsonie wyłączyłem sieć WiFi i wyłączyłem serwer DHCP w TPLinku. Sieć niby działa ale nadal sygnał jest niestabilny i w pokoju "obok" podaje od 19Mbit/s do 72Mbit/s z tym że te 72 to raczej z rzadka sie pojawia standardem jest zakres 20-36Mbit/s
Czy jeszcze coś można pokombinować?

Przeskanuj pomieszczenie inssiderem czy są jakieś wolne/mniej zatłoczone kanały. Spróbuj przenieść WR1043ND w inne miejsce.