TL-WR1043ND nie widzi podpiętego dysku

Witam
Posiadam od miesiąca tp link wr 1043ND i dzisiaj chciałem skonfigurować sobie serwer dyskowy, pełen radości że posiadam wspaniały router podpiołem dysk zewnętrzny 3,5/500 gb/ zewnętrzne zasilanie do usb wchodzę w konfiguracje aby wszystko ładnie poustawiać i komunikat "No volumes found. Plug an external USB drive into this Router, wait for 10 seconds and then rescan the volume". Oki wykonuję o co prosi i nic.
A że na szczęście posiadam dysk 2,5 w kieszeni to spróbowałem z nim, nie pomogło.
Następnie pendrive 8gb to samo,
kolejny pendrive 8 gb, to samo.
Oki myślę sobie soft może stary, błędy każdemu się zdarzają, na pewno po aktualizacji wszystko się naprawi.... nie naprawiło się.
Czy ta sytuacja oznacza że mam zepsuty router i czeka mnie mozolny proces reklamacji i życie bez internetu??

Co to za wersja WR1043?

Dioda portu usb zapala się po włożeniu urządzenia.

Witam
zaświeca się na sekundę po czym gaśnie.

Oprogramowanie masz aktualne?

Tak najnowsze z oficjalnej strony. Żadne rooty

Jeśli dioda z USB nie chce się zapalić to urządzenie nie jest wykryte poprawnie. Może być że router jest uszkodzony. sprawdź jeszcze na pendrajwach zachowanie diody,

kupiłem nowego pena 8gb i o dziwo działa. ba powiem że nawet podpoiłem dysk 500 i na sekundę złapał dostęp ale po chwili przerwał a w panelu routera znów pojawiła się informacja o braku dysku:/. jakieś sugestie? dysk mam ata - łącze go za pomocą sata/ide to usb 2.0 adapter - sprzęt sprawny bo z kompem bez problemu się łączy i nie zrywa.

Wygląda na problem z wydajnością prądową portu USB. Twój dysk musi być bardzo prądożerny,

hmm a czy w przypadku gdy jest on (dysk) zasilany zewnętrznym kablem, usb nie powinien już zasilać dysku. Taki adapter imituje połączenie w komputerze stacjonarnym, osobno wtyczka zasilająca z zasilacza i osobno magistrala. Czy jakby dodać aktywny usb na drodze między dyskiem a routerem to to coś zmieni?? mam na 2 mieszkaniu taki i jutro go przywiozę to sprawdzę, tylko że jest on strasznie wolny. Szkoda że nie ma już nasów na ata to bym na sieciowym to wszystko złożył:)

Nie wiem co ty tam masz za obudowę do tego dysku (może wrzuć zdjęcie). Opisałeś tylko objawy które wskazują na problem z zasilaniem, zastosuj hub aktywny (osobne zasilanie dla dysku) wtedy wszystko będzie jasne.

http://allegro.pl/pc29-adapter-usb-sata-ata-dysk-hdd-2-5-3-5-ide-i4853930167.html
coś takiego jak na tej aukcji. Niezależne zasilanie dyska prosto z kontaktu:)

Trudno mi powiedzieć co to za kontroler w tym siedzi. Możliwe że brak jakiś sterowników powoduje problem z identyfikacją dysku.