TL-WR1043ND nie widzi podpiętego dysku

Witam, chciałbym utworzyć dysk serwerowy. W zakładce storage sharing router nie widzi dysków. Podpinałem dwa rózne dyski usb które komputer widzi bez problemu. USB printer pracuje prawidłowo. Gdzie szukać przyczyn, wgrać na nowo firmware, router pracuje na najnowszym.

Pierwsza sprawa która przychodzi do głowy to zasilanie. Router nie "wyrabia" prądowo z zasilaniem dysku. Potrzebny aktywny hub USB.

Jest podłączony aktywny hub, a do niego tylko dysk usb 2,5, sprawdzałem bez huba i drukarka pracuje bez problemu, sformatowałem dysk na ntfs oraz fat32 i nic.

Pojemność dysku?

Jeden ma 120GB, drugi 30GB.

Testowałeś czy router czyta jakieś pendrive-y?

Własnie podpiąłem pena 8GB i go widzi, czyli gdzie jest ograniczenie?

Możliwe że gdzieś na przejściu ATA - USB ale nie mam na to rozwiązania. Może jeszcze ktoś się odezwie w temacie.

Popołudniu przyniosę dysk 3,5 na usb z własnym zasilaczem, może hub ma problem i nie podaje dodatkowego zasilania na dysk.

Pytanie czy obudowa do dysku jest oryginalna czy jakaś "kombinatoryka"?

Mam dwie obudowy - przedział cenowy 30-40zł, jedna na sata druga ata, podłączane do różnych urzadzeń, tunerów dvbt i laptopów działają prawidłowo.

Mają swoje zasilacze czy biorą z hub-a zasilanie?

Biorą zasilanie z huba, hub 4 portowy Tracer H6 60mA.

Mam jeszcze dwa pytania związane z działaniem tego serwera. W zakładce storage sharing jest podswietlona opcja "open the disk, po przyciśnięciu nie ma reakcji, oraz czy z zewnątrz sieci można dodać plik na mój serwer logując się jako admin?
To pierwsze spowodowane jest przeglądarką Mozilla Firefox , na IE działa otwieranie pena.

Nowa aktualizacja firefox-a wyczynia jakieś cuda.

Zmieniłem przeglądarkę na chrome, Firefox jest coraz gorszy, na netbooku strasznie zamula system.
Co do tematu to działam na 2 x pendrive, na razie nie mam innych kieszeni i dysków aby dalej testować.