TL-WR1043ND jako host + TL-WR740N jako repeater

Witam,
Mam podpiętego do Internetu przez mostek ADSL, TL-WR1043ND. Wszystko działa w porządku już kilka lat. Jednakże mam problem z zasięgiem sieci Wi-Fi w jednym z pomieszczeń na wyższej kondygnacji i dlatego mam zamiar dziś zamówić TL-WR740N aby postawić go w tym pomieszczeniu. Skrętkę mam już od dawna puszczoną do tego pomieszczenia i właśnie skrętką chcę połączyć ze sobą te 2 urządzenia. Na TL-WR1043ND mam wgrane Gargoyle praktycznie od samego początku i widzę, że również na TL-WR740N Gargoyle jest, ale z wersją 1.6.1.4 zauważyłem, że dla routerów z 4MB pamięcią Flash została usunięta opcja repeatera. Czy to oznacza, że na Gargoyle na TL-WR740N nie odpalę funkcji repeatera? Chyba, że wgram sobie starszą wersję Gargoyle gdy jeszcze ta funkcja była? Zależy mi na tym by sobie co jakiś czas aktualizować to oprogramowanie, które w swoim tempie jest udoskonalane i nie być skazanym na wersje poniżej 1.6.1.4. Jeśli jednak nie, to czy na DD-WRT lub oryginalnym oprogramowaniu uzyskam zamierzony efekt? Nie chcę kupować urządzenia typu wzmacniacz sygnału, ponieważ jest droższe i z mojego punktu widzenia mniej uniwersalne niż router, który chcę skonfigurować właśnie w tryb takiego wzmacniacza. Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam,
Mateusz