TL-WR1043ND jak zmienic tryb wifi

Witam. Od tygodnia mam TL-WR1043ND v3 i prosze o pomoc jak zmienic w nim tryb wifi na tylko n. Ruter ogólnie do bani bardzo słaby zasieg ( 8metrow i jedna sciana i brak zasiegu). Tak sobie wymyśliłem że jak ustawie tryb tylko n to może prędkośc będzie dobra bo obecnie 4 metry od rutera bez żadnej ściany internet ledwie działa. Miałem przed tym v1 ale burza mi go upiekla. Dzialal super a ten to mam ochote sam spalić.

Ustaw 40MHz dla szerokości pasma, niestety bezpośrednio nie ustawisz takiego tryb na "only 802.11n"

Czym mierzysz ten poziom sygnału? Porównujesz do v1?

W tej wersji sprzętowej jest to niemożliwe. W wersji V1 była taka opcja. Można spróbować na oprogramowaniu alternatywnym.

Sygnał porównuje do v1 i modelu 740. Nawet on mial zasięg tam gdzie v3 nie ma. Prędkość mierze speedtest na androida i 4 metry od rutera mam prędkość 2Mbps a zaraz przy nim 30-40 Mbps. Ostatnio oglądałem symulator 1043 v3 i tam w quick setup jest możliość ustawienia tylko n. Co nowszy model to gorszy.

Proponuję wykonać diagnostykę sieci bezprzewodowej a jak masz możliwość to włączenie innego routera i postawienie obok WR1043ND:

Najlepiej wykonać to inSSIDer-em.

Tak jest taka możliwość, ale zależy to od opcji ustawień.