TL-WR1043N/ND v3 nieudany flash?

Witam,
zakupiłem dziś drugiego TL-WR1043N/ND, tym razem wersja 3.
Bez problemu ze 2lata temu postawiłem gargoyle 1.6 na v2, dziś chciałem postawić na v3 żeby rozszerzyć zasięg wifi.

Router ma mnie gdzieś.
Diody power, sys stale świecą, wifi nie.
Próbowałem zrobić recovery z tego linki

Albo źle robię, albo nie umiem... Wszystko możliwe.
Prosiłbym o szybkie wsparcie.
Pozdrawiam.

Wyłączenie całkowicie firewalla pozwoliło przeprowadzić operację. Router żyje.
Ponownie chciałem wgrać gargoyle z jednego z tematów poniżej i to samo.
Może ma ktoś wersję dla v3, która nie ucegli mi routera?

Chyba, że gdzieś w opcjach w seryjnym sofcie jest ustawienie routera w tryb repeatera, to będzie mi zbędny.

Jedynie opcja WDS, ale działa podobnie jak repeater.
Skąd pobierałeś Gargoyle do V3?
Wgraj najnowsze 1.9.1.1: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/gargoyle-1.9.1.1-ar71xx-tl-wr1043nd-v3-squashfs-factory.bin

Do v3 pobrałem gargoyle-1-6-2-2-dla-wr1043nd-v3 i niestety za każdym razem cegła.

Chciałem podmienić routery i do nowszego dać swój config, ale coś nie chciał tego łykać i znów reset, wgrywanie gargoyle i... zdecydowałem, że nowy poleci do domu obok jako repeater.
Ustawiony jako repeater poprzez WDS właśnie.
Minimalna konfiguracja i jak w repeaterze Asus'a czy to RT-N12 D1 czy RP-N12 (wersja ala "gniazdko") miałem przy repeaterze transfer 1-2Mb/s / 1Mb/s, tak przy 1043 mam 8Mb/s / 7Mb/s już za 3ma ścianami, w tym jedna nośna.
Odległość od głównego routera jakieś 20m.

Dziwna sprawa że tamto gargoyle 1.6.2.2 nie działa. Jaką dokładnie masz wersję 3? Chodzi o v3.x
Repeater najlepiej ustawić w połowie drogi między routerem a miejscem docelowym gdzie zasięgu brakuje.

Wersja 3.0 wg naklejki.
Router ustawiony za pierwszą ścianą w budynku.
Wg analizerów wifi na tel., w tym miejscu jest około -60/-70db.
Lepszego punktu nie znajdę.