Tl - wr1042nd Problem po upgrade

Witam,
Mam duzy problem z Tl - wr1042nd, wczoraj dokonałem aktualizacji oprogramowania, wszystko szło ok, aktualizacja udała sie, następnie dokonał się restart i od tego momentu nie mogę się połączyć z użądzeniem.
Błąd jaki popełniłem to, to że dokonoałem aktualizacji poprzez WIFI, gdyż tylko takie połaczenie mam z PC <<--potem doczytałem
Teraz poprzez kabel nie mogę się połączyć ani z tplinklogin.net oraz 192.1.168.1
W PC i na innych urządzenia widze sieć WIFI, która zmieniła nazwe na domyślną.
Bardzo proszę o pomoc za która z góry dziękuje.

Pokaż screena z ipconfig/all gdy jesteś podłączony do routera . Czy zapala się dioda LAN po wpięciu kabla w port LAN ?

wojtek dzięki za szybką odp
Screena pokaze po południu - jestem w pracy
Tak zapala się dioda, nawet mam połączenie sieciowe z urządzeniem

Zatem czekamy za screenem . Zresetuj go do ustawień fabrycznych , jeśli to nie pomoże to Hard reset

Adres który wpisujesz jest błędny 192.1.168.1 ma być 192.168.1.1

Ok prześle:
Czyli jak rozumie mam trzymać reset przed 90 sekund

  1. Włączone urządzenie 30 sek
  2. Dalej trzymam reset wyjmuje kabel zasilający trzymam bez zasilania 30 sek
  3. Wkładam kabel zasilający i trzymam dalej 30 sek i puszczam
    Naprawde wielkie dzięki za pomoc.

Wszystko opisane w poradniku jest .

'Fabrycznym' adresem routera WR1042ND, jest ... 192.168.0.1

Witam mam podobny problem z tym routerem,a mianowicie:problem z połączeniem po lan.Po podłączeniu jakiegoś urządzenia po lanie do jednego z czterech gniazd,brak dostępu do sieci nawet dioda podświetlająca 1,2,3,4 nie zaświeca się. Po wi-fi działa normalnie.Router podłączony do modemu sieci kablowej Vectra. Co może być przyczyną?

Kabel zmieniałeś/sprawdzałeś ?

Zmień w ustawieniach wi-fi na tryb inny, niż bgn - np bg - to przestanie normalnie działać.

Router uszkodzony sprzętowo, możliwe że po burzy.

jest może jakiś sposób,żeby sprawdzić iż jest na 100% fizycznie uszkodzony,bez rozkręcania sprzętu i czy ewentualnie gwarancja uwzględni takie uszkodzenie?

Kontrolka z portu powinna się zapalić jak podłączysz do niego komputer lub inne urządzenie. Możesz też spróbować połączyć port WAN z portem LAN na routerze, też kontrolka powinna się zapalić.

sprawdziłem,jak połączę port WAN z portem LAN na routerze to diody 1,2,3,4 świecą :-[

Czyli router sprawny. Urządzenie po drugiej stronie kabla może być niesprawne lub uszkodzony jest kabel.

Kable i sprzęt raczej sprawne ponieważ do tej pory chodziło wszystko na innym routerze Netgear,zauważyłem teraz ciekawą rzecz,a mianowicie podłączyłem tuner sat z lanem skrętką i działa.O co kaman?

Spróbuj w komputerze zmienić właściwości karty sieciowej a dokładniej szybkość i duplex połączenia.

mam ustawione autonegotiation,zmieniałem na inne i nic. Spróbuję jeszcze sam zrobić kabelek,bo na tych z pudełek nie trybi
karta w laptopie to:JMicron PCI Express Gigabit Ethernet Adapter