TL WR 1043ND prędkość wifi

Mam problem z prędkością wifi w modemie TL WR1043ND.
łącze 50mb/s dostawca internetu Vectra.

1.ARRIS CM 820S PODŁĄCZONY LAPTOP PRZEZ KABEL LAN TEST ŁĄCZA SPEEDTEST
LATENCY 25s
DOWNLOAD 46,95Mbps
UPLOAD 4,98Mbps
2.TP LINK TL WR 1043ND TEST ŁĄCZA LAPTOP PRZEZ WIFI PARTER
LATENCY 51s
DOWNLOAD 24,3Mbps
UPLOAD 3,7Mbps
3.AIRLIVE G DUO TEST ŁĄCZA LAPTOP PODŁĄCZONY PRZEZ KABEL LAN PARTER
LATENCY 27s
DOWNLOAD 14,75Mbps
UPLOAD 3,98Mbps

inSSIDer 3 test na parterze

parę luźnych myśli

  1. na moje oko masz całkiem przyzwoite wyniki, choć można popróbować pożonglować kanałami (inSSIDer nie pokazuje ewentualnych zakłóceń pochodzących od innych źródeł niż sieci WiFi)
  2. zapewne nie jesteś w USA lecz w PL (w PL mamy dostępne 13 kanałów, a nie 11 jak w USA, chyba, że masz jakiś sprzęt ściśle amerykański i nie będący w stanie pracować na kanałach 12 i 13)
  3. proponuję powtórzyć testy mając wyłączonego Airlive oraz wszelki sprzęt nie pracujący w "n" (dysponujący tlko "b" i/lub "g")

1.Zmieniłem w Tp Link Region na Polski.
2.Wyłączyłem Airlive i zrobiłem test z laptopa przez wifi (parter)

3.Po wyłączeniu Airlive wyniki testu są znacznie wyższe niż poprzednio.
Chyba jest jakis konflikt miedzy tplink a airlive.
4. Często używam xboxa i nc+ vod i wyłączanie airlive bedzie uciążliwe.

Airlive gduo jest zgodne tylko z normą B/G a tplink jest 300N
Dlatego wg mnie airlive jest spowalniaczem transferu :-\

@wlodarek1
podejrzewałem to na wstępie - stąd punkt 3)

@pbuli
dlatego warto pomyśleć o podstawieniu zamiast g-duo czegoś co może pracować w "n"

tak "poza konkurencją" to masz go skonfigurowanego jako WISP+AP z wyłączonym drugim radiem, z czego pośrednio płynie wniosek, że wystarczyłby tryb AP-klient
jego ewentualna zmiana nie będzie miała wpływu na zaniżona wydajność sieci (przez tryb kompatybilności z "g"), ale jeśli planujesz unowocześnienie sieci to może to mieć wpływ na cenę urządzenia które kupisz zamiast airlive

Czyli Airlive g.duo idze na emeryture. Poradzcie co szukac by było kompatybilne z TL WR1043ND i nie zwalniało szybkości.