TL WR 1043 ND v1 + dysk HDD

Witam serdecznie forumowiczów. Od niedawna mam router TL WR 1043 ND v1 z fabrycznym softem. Chciałbym podłączyć do niego dysk twardy 2TB poprzez USB. Dysk miałby osobne zasilanie. Chodzi o współdzielenie plików w sieci lokalnej, jak i poza nią. Mam proste pytanie: Czy ten router "zrozumie" pojemność 2TB. Obecnie nie mam takiego dysku, a nie chcę przekonać się po zakupie, że to za duża pojemność :(. Jeśli ktoś ma doświadczenie, bardzo proszę o pomoc.

Nie powinno być żadnych problemów z tym dyskiem:

Z dyskiem 2TB nie probowałem,ale 1TB obsługuje spokojnie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poza tym szacunek za wiedzę. To dołożenie usb do routera to poezja :). Zastanawiam się jeszcze czy dysku nie ustawić jako serwer FTP, tylko to łącze...upload max 1.8Mb/s...w porywach. Czy da radę z takiego "serwera" ściągnąć" np. kilka mp3 z poza LAN?
PS. Przepraszam, jeśli moje pytania są idiotyczne, nie jestem znawcą tematu.

Na pewno nie będzie to bardzo komfortowa zabawa.

W końcu zakupiłem i podłączyłem dysk do routera. Jest to WD blue 1TB sata3, z obudową z własnym zasilaniem Natec usb 3.0. Dysk służy głównie jako baza filmów dla dwóch stacjonarek. Ustawiłem go jako serwer FTP, zmapowałem na obu kompach i zonk. Dysk niby działa, jest widoczny itd, ale przy oglądaniu filmy się zacinają. Nie klatkują, tylko się zawieszają. Obraz się zatrzymuje, następnie wyświetla się w przyspieszonym tempie. Żeby zweryfikować ten problem podłączyłem dysk do kompa przez sata i o dziwo to samo, tylko jakby mniej...No to wypróbowałem podłączenie poprzez obudowę do kompa i wszystko OK. Nie pojmuje akcji, sata jest chyba szybsze niż usb 2.0 ( w kompie mam usb 2.0 i sata II). Jeśli router ma za mało pamięci RAM, to komp chyba nie, no i czemu przez usb działa dobrze a przez sata nie?