TL-WPA4220T KIT 2-Port Powerline Adapter WiFi Starter Kit

Mam ruter od dostawcy TalkTalk w UK i podlaczony

TL-WPA4220T KIT 2-Port Powerline Adapter WiFi Starter Kit z AV-600 ale przez wifi nie osiągam szybkości jak przez kabel z 75 mam jedyne 33 na TV a na komorce dochodzi do 50. Oglądałem rozne filmiki i poradniki z ustawieniami routerów ale w konfiguratorze nic nie mam co na filmach bylo pokazywane lub tlumaczone co zrobic by przyspieszyc lub zwiekszyc wydajnosc wifi. Pytanie czy moge wejsc w konfig moich adapterkow by tam coś poszperać. Podpiąłem je przez wps czyli sa jako glowny ruter widziane, a na stronie konfiguracji mam je widoczne z mac'iem.

Nie wiem co mam zrobic i prosze o pomoc.

To dość stare urządzenie z technologiami sprzed kilku lat, więc nie oczekiwałbym od niego specjalnej wydajności. Zwłaszcza na WiFi, które pracuje w zabytkowej i dość nieudanej technologii "n" (802.11n).
Zakładając idealne warunki (krótki, w miarę nowy i dobrej jakości kabel zasilający po którym idzie sygnał, brak innych sieci WiFi, wystarczająco wydajne łącze internetowe) maksymalnie powinno się udać jakieś 80-90Mbit/s.
Uwaga, mówię o Mbit (megabit), a nie MB (megabajt) na sekundę. Wszędzie, gdzie robisz testy musisz zwrócić uwagę na jednostkę. 8 Mbit/s = 1 MB/s - to jednak znacząca różnica.

To co należy sprawdzić w statusie adapterów to (o ile informacje są dostępne):

  1. Jaka jest szybkość połączenia przez sieć zasilającą (gniazdko) - czy nie ma zakłóceń, na które narzeka adapter.
  2. Czy są jakieś inne sieci WiFi w okolicy (100m) pracujące na tym samym kanale? W systemie Android można zainstalować aplikację pokazującą "mapę" sieci na poszczególnych kanałach i ustalić, czy coś się zakłóca.
  3. Warto podłączyć komputer/laptopa przez ethernet (kablem) po stronie odbiornika i przetestować, jaka prędkość "dochodzi" do tej strony.