TL-WN881ND + FunBox = problem

Witajcie
Mam problem z kartą sieciową TL-WN881ND. Przeglądanie internetu działa bez problemu. Problemy zaczyna się wtedy kiedy chce ściągnąć większy plik. Transfer na samym początku dobija do 1 400 kB/s, a po paru sekundach spada do 0 kB/s i ani drgnie. Nie mam pojęcia co może być nie tak :cry: Co ciekawe download na laptopie w tym samym miejscu w domu jest mniej więcej stabilny i wynosi ~3MB/s. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem

Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej na początek -

Dzięki za zainteresowanie problemem. Poniżej przesyłam screeny z testów. Pomiaru prędkości łącza na kompie gdzie jest TL-WN881ND nie jestem w stanie zrobić bo www.speedtest.net nie chce dokończyć testu. Mogę zrobić test łącza na laptopie, ale nie wiem czy to będzie w tym przypadku potrzebne?

Ściągasz przez torrenty?

W pierwszej kolejności wyłączył bym sieć Orange_FUNSPOT na routerze i punkt dostępowy na telewizorze Sony bo robią zakłócenia
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2998800001,title,jak-wy-aczyc-orange-fun-spot-,forumthread.html

To samo pytanie też chciałem zadać panie Przemku - pozdrawiam przy okazji :slight_smile:

Czytając temat nasunęła mi się taka myśl.
Również pozdrawiam panie Marcinie.

W życiu nie ściągnąłem ani jednego torrenta. Jeśli coś ściągam to z file hostingów przez serwis rapideo.pl. Ogólnie sytuacja sama się poprawiła. Teraz wyciąga ok. 2 MB/s. Wyłączyłem punkt dostępowy na telewizorze, a z Orange funspot trzeba trochę poczekać, aż wyłączą usługę.

Niestety to najczęstszy grzech naszych użytkowników, ustawić aplikację torrentową bez ograniczeń i "grzać" na maksa ilością połączeń i prędkościami :slight_smile:

"Nie chwal dnia przed zachodem słońca" mówili. Dalej transfer skacze od 0 do 1 500 kB/s. Nawet z plikami poniżej 5mb ma problemy ta karta sieciowa. Wyłączony punkt dostępowy w telewizorze i fun spot też. Poniżej screen z inSSIDer. Czy ta karta jest taka zła czy co? Laptop stojący obok PC łyka każdy plik z maksymalną prędkością.

Co to za system operacyjny? Sterowniki masz najnowsze dostępne na stronie producenta?

Windows 7 Home Premium. Tak, stery są najnowsze.
Zrobiłem teraz test na speedtest.net i w końcu się udało go dokończyć. Za pierwszym razem wynik był mniej więcej taki sam jak na laptopie 25 Mbps i 7 Mbps, a za pół godziny wyniki były 2 razy gorsze -_-

Wygląda na zakłócenia elektromagnetyczne w etrze, możliwe że sam komputer generuje te zakłócenia. Zmień ustawienie samego komputera lub routera względem anten karty sieciowej.

Czy to, że mam wyciszoną obudowę może wpływać na sygnał?

Trudno coś powiedzieć na 100%, pokombinuj z ustawieniem routera, sprawdzaj jak wygląda sygnał w inSSID-erze i osiągi na speedteście.
Problemem może być nawet jakiś wentylator lub uszkodzony zasilacz ale to tylko gdybania z mojej strony.

Dobra, będę kombinował. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

jeśli tak jest w istocie, to wypróbowanym rozwiązaniem dla kart WiFi USB jest zastosowanie przyzwoitego przedłużacza USB o rozsądnej długości pozwalającym na odsunięcie karty od tylnej ścianki jednostki centralnej (gdzie zazwyczaj zakłócenia są na najwyższym poziomie, podobnie często złym miejscem są złącza monitora z wbudowanym hubem), czasem źródłem zakłóceń może być… oświetlenie LED (i generalnie wszystkie urządzenia wyposażone w przetwornice)
niestety, jeśli zakłócenia pochodzą z innego źródła niż inne sieci WiFi, to ewentualna "walka" z nimi bywa bardzo trudna, bo inssider nie jest w stanie ich wykryć (a poprawną diagnozę można postawić tylko stosując profesjonalny analizator widma)

To nie jest karta na USB tylko na PCI-E

sorry - sądziłem, że to inny wątek :smiley: tak to jest jak się patrzy jednym okiem na to, a drugim na coś innego (a może po prostu dziadzieję ;P)
więc w zasadzie niestety masz tylko jedno potencjalne wyjście - zewnętrzny zestaw antenowy (jeśli źródłem zakłóceń są "flaki blaszaka"),
niestety jeśli przyczyna okaże się inna to może to być kasa wyrzucona w błoto (nie można przecież choćby wykluczyć wadliwego działania karty)
prawdę mówiąc jeśli tylko istnieje możliwość połączenia komputera skrętką z routerem to należy z niej skorzystać (połączenie kablowe zawsze gwarantuje optymalną wydajność i odporność nawet na znacznie poważniejsze zakłócenia niż mają prawo występować w lokalach mieszkalnych)