TL-WN881ND + FunBox = problem


(nervous) #1

Witajcie
Mam problem z kartą sieciową TL-WN881ND. Przeglądanie internetu działa bez problemu. Problemy zaczyna się wtedy kiedy chce ściągnąć większy plik. Transfer na samym początku dobija do 1 400 kB/s, a po paru sekundach spada do 0 kB/s i ani drgnie. Nie mam pojęcia co może być nie tak :cry: Co ciekawe download na laptopie w tym samym miejscu w domu jest mniej więcej stabilny i wynosi ~3MB/s. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem


(Marcin) #2

Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej na początek -


(nervous) #3

Dzięki za zainteresowanie problemem. Poniżej przesyłam screeny z testów. Pomiaru prędkości łącza na kompie gdzie jest TL-WN881ND nie jestem w stanie zrobić bo www.speedtest.net nie chce dokończyć testu. Mogę zrobić test łącza na laptopie, ale nie wiem czy to będzie w tym przypadku potrzebne?


(CHACA) #4

Ściągasz przez torrenty?


(Marcin) #5

W pierwszej kolejności wyłączył bym sieć Orange_FUNSPOT na routerze i punkt dostępowy na telewizorze Sony bo robią zakłócenia
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2998800001,title,jak-wy-aczyc-orange-fun-spot-,forumthread.html

To samo pytanie też chciałem zadać panie Przemku - pozdrawiam przy okazji :slight_smile:


(CHACA) #6

Czytając temat nasunęła mi się taka myśl.
Również pozdrawiam panie Marcinie.


(nervous) #7

W życiu nie ściągnąłem ani jednego torrenta. Jeśli coś ściągam to z file hostingów przez serwis rapideo.pl. Ogólnie sytuacja sama się poprawiła. Teraz wyciąga ok. 2 MB/s. Wyłączyłem punkt dostępowy na telewizorze, a z Orange funspot trzeba trochę poczekać, aż wyłączą usługę.


(Marcin) #8

Niestety to najczęstszy grzech naszych użytkowników, ustawić aplikację torrentową bez ograniczeń i "grzać" na maksa ilością połączeń i prędkościami :slight_smile:


(nervous) #9

"Nie chwal dnia przed zachodem słońca" mówili. Dalej transfer skacze od 0 do 1 500 kB/s. Nawet z plikami poniżej 5mb ma problemy ta karta sieciowa. Wyłączony punkt dostępowy w telewizorze i fun spot też. Poniżej screen z inSSIDer. Czy ta karta jest taka zła czy co? Laptop stojący obok PC łyka każdy plik z maksymalną prędkością.


(Marcin) #10

Co to za system operacyjny? Sterowniki masz najnowsze dostępne na stronie producenta?


(nervous) #11

Windows 7 Home Premium. Tak, stery są najnowsze.
Zrobiłem teraz test na speedtest.net i w końcu się udało go dokończyć. Za pierwszym razem wynik był mniej więcej taki sam jak na laptopie 25 Mbps i 7 Mbps, a za pół godziny wyniki były 2 razy gorsze -_-


(Marcin) #12

Wygląda na zakłócenia elektromagnetyczne w etrze, możliwe że sam komputer generuje te zakłócenia. Zmień ustawienie samego komputera lub routera względem anten karty sieciowej.


(nervous) #13

Czy to, że mam wyciszoną obudowę może wpływać na sygnał?


(Marcin) #14

Trudno coś powiedzieć na 100%, pokombinuj z ustawieniem routera, sprawdzaj jak wygląda sygnał w inSSID-erze i osiągi na speedteście.
Problemem może być nawet jakiś wentylator lub uszkodzony zasilacz ale to tylko gdybania z mojej strony.


(nervous) #15

Dobra, będę kombinował. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:


(szopen) #16

jeśli tak jest w istocie, to wypróbowanym rozwiązaniem dla kart WiFi USB jest zastosowanie przyzwoitego przedłużacza USB o rozsądnej długości pozwalającym na odsunięcie karty od tylnej ścianki jednostki centralnej (gdzie zazwyczaj zakłócenia są na najwyższym poziomie, podobnie często złym miejscem są złącza monitora z wbudowanym hubem), czasem źródłem zakłóceń może być… oświetlenie LED (i generalnie wszystkie urządzenia wyposażone w przetwornice)
niestety, jeśli zakłócenia pochodzą z innego źródła niż inne sieci WiFi, to ewentualna "walka" z nimi bywa bardzo trudna, bo inssider nie jest w stanie ich wykryć (a poprawną diagnozę można postawić tylko stosując profesjonalny analizator widma)


(nervous) #17

To nie jest karta na USB tylko na PCI-E


(szopen) #18

sorry - sądziłem, że to inny wątek :smiley: tak to jest jak się patrzy jednym okiem na to, a drugim na coś innego (a może po prostu dziadzieję ;P)
więc w zasadzie niestety masz tylko jedno potencjalne wyjście - zewnętrzny zestaw antenowy (jeśli źródłem zakłóceń są "flaki blaszaka"),
niestety jeśli przyczyna okaże się inna to może to być kasa wyrzucona w błoto (nie można przecież choćby wykluczyć wadliwego działania karty)
prawdę mówiąc jeśli tylko istnieje możliwość połączenia komputera skrętką z routerem to należy z niej skorzystać (połączenie kablowe zawsze gwarantuje optymalną wydajność i odporność nawet na znacznie poważniejsze zakłócenia niż mają prawo występować w lokalach mieszkalnych)