TL-WN781ND ping skacze + brak dostępu do internetu

Mam problem z kartą sieciową TL-WN781ND. Problem jest w tym, że strony nie ładują się (wtedy mam ping duży-trochę mniejszy-duży). Ping do google.pl mam 194 ms, później po jakimś czasie jest normalny - 30 ms. Czasem też mam brak dostępu do internetu. Wyłączyłem opcję oszczędzania energii (w menedżerze urządzeń) na karcie, ale nadal jest ten problem. Na innych urządzeniach nie ma takiego problemu.

Instalacja inSSIDer-a i skanowanie sieci przez 2-3 minuty, potem wrzuć obrazek z zakładki NETWORKS. Głównym routerem w twojej sieci jest?

Router mam TD-W8951ND. Zaraz przeskanuję i dodam edycję do postu.

Sterowniki masz najnowsze dostępne?

Najnowsze pobrałem.
Foto:

Sygnał jest na granicy stabilność. Spróbował bym zmniejszyć szerokość pasma w konfiguracji radia na routerze 20MHz i 802.11g sprawdź jakie będą efekty.

Dodam, że router ma antenę kierunkową z puszki po coca-coli (inaczej nie działał mi internet na TV).

Wcześniej było ustawione 20+40 MHz.

-85dBm to już masakra. Ma prawo rwać i być niestabilnie.

To co można zrobić? Na laptopie miałem zawsze 3-4 kreski i nigdy nie zerwało.

Kreski to żaden wyznacznik. Porównywanie dwóch różnych kart to też niestety żadne porównanie -

To możesz mi znaleźć router do 60 zł?

Może jaśniej? Co chcesz zrobić?

Użyć routera z WDS.

Moim zdaniem marny pomysł z WDS-em. Bardzo kapryśny tryb pracy ale spróbować można.
Jak już to jakiś repetater WA750RE lub WA850RE - u mnie działa i nie mam z nim żadnego problemu,

Niestety cena za duża ;D

Kup WR740N, zainstaluj Gargoyle i tryb przekaźnik -


To chyba będzie najlepszy pomysł. Dziękuję za pomoc.