Tl-wn727n

A może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego po instalacji karty w miejsce poprzedniej innego producenta ta karta (TL-WN727N) daje odczyt siły sygnału sieci "niski" 2 kreski na 5 w oznaczeniu WinXP i pracuje max z prędkością 30-50 Mbps ?
Poprzednia karta dawała odczyt siły sygnału max - 5 kresek i non stop pracowała na maksymalnej dla niej prędkości 50 Mbps.
Aa dodam, że router który "rozdaje" sygnał podaje go z prędkością 100 Mbps.

Kolego kreski w winodows-ie to słaby wskaźnik, zainstaluj inSSIDer-a i zrób skanowanie. Obrazek możesz wrzucić na forum. Co to za model routera?

Wieczorkiem sobie sprawdzę model routera i sprawdzę ten programik SS coś tam.
Ale prawda jest taka, ze w trzech kompach w mieszkaniu w różnych miejscach po podłączeniu tej karty po prostu "czuć" że to nie to, inne karty meldują max sygnału tak pod Win XP jak i Win 8, do tego np grając w sieci ping skacze prawie non stop od przyzwoitych wartości około 50-80 do kosmicznych 700. Na obecną chwilę karta leży sobie na półce i czeka na dzień wktórym zachce mi się dać jej kolejną szansę.
TP-Link TL-WN727N:

D-Link 54MB/s:

Proszę dodać obrazki zgodnie z zasadami forum link ( Wojtek2803)

Nazwa twojej sieci to?

UPC 46432
Zdarza się, że niby karta pracuje OK i daje jakieś 75Mbit/s ale za chwilę spada prędkość przesyłu, i skacze to w górę to w dół i to najbardziej wkurza.

Próbowałeś zmieniać kanał? Masz duże zakłócenia w eterze.

Laik jestem poza podstawowymi konfiguracjami i czymś co można jakoś ogarnąć to np zmiana "kanału" dla mnie to coś nowego. Jak możesz to napisz coś więcej.
Mam jeszcze jeden problem/pytanie ale tyczy routera więc raczej poszukam tematu "zbieżnego" z problemem żeby tu nie robić bajzlu.

A i sorki za tak długie odstępy miedzy moimi tu wizytami ale praca, wakacje dzieciaków i permanentny brak czasu powoduje taki stan rzeczy.

Kanał zmieniasz na routerze względnie punkcie dostępowym ale nic o nim nie piszesz.

Zaraz podam co jestem w stanie już lecę na szafę oglądać sprzęta :wink:
No więc jestem "szczęśliwym" posiadaczem modemuroutera thomson TWG 870UG który został dość konkretnie objechany na elektrodzie. Jakoś to to działa ale ponoć nie jest to szczęśliwe urządzenie. Skoro to jest modem i router w jednym to raczej nie mam wyjścia i nie mogę sie go pozbyć ale co najwyżej powyłączać co się da zostawić tylko funkcję modemu i podłączyć do niego TL-WR1043ND może wtedy wsio będzie banglać lepiej.

Więc poproszę markę i model.

Po dłuższej przerwie w tym temacie mam kolejne pytanie.
czy warto (i co to w ogóle jest) w ustawieniach /właściwościach karty pozycja: Multimedia/Gaming Environment ?? Warto to to "Enabled" zrobić? Czy zostawić wyłączone? Co to jest i w czym może pomóc/zaszkodzić?

Jest to funkcja która przyspiesza wysyłanie ramek przez kartę. domyślnie karta wysyła ramki kiedy "nazbiera" odpowiednią ilość, po włączeniu funkcji karta wysyła ramki natychmiast. Powinno to zmniejszyć opóźnienie w grach itp.
Po włączeniu funkcji karta nie będzie przechodzić w stan "oczekiwania", będzie cały czas czekać aby wysłać ramki. Zużyje więcej energii elektrycznej.

Czy włączenie tej funkcji może zniwelować skoki sygnału? Chodzi mi o to, że np monitorując sygnał windowsowym wskaźnikiem "paskowym" i patrząc na okno "stan" sieci w zasadzie cały czas skacze mi między wartościami rzędu 100Mbit/s a 25 Mbit/s. Grając sobie np w czołgi ping skacze również w dwóch bardzo "powtarzalnych" schematach:

  1. po rozpoczęciu gry ping jest na poziomie 300 i powoli zaczyna spadać do normalnych wartości osiągając w końcu jakieś 50-60.
  2. po rozpoczęciu jest względnie niski ale w czasie gry potrafi podskoczyć do 500 i dalej zrywając w końcu połączenie i po chwili je odzyskując.
    Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jak testuję łącze jakimiś "speed testerami w sieci to pingi sa bardzo niskie rzędu 6-20 a wartości przesyłanych transferów download w przedziale 20-30 Mbit/s a upload 6-12 Mbit/s. Więc niby jest ok ale łącze nie pracuje mimo to stabilnie.

Jesteś pewien że to winna karta WiFi? Czy komputer podłączony kablem działa dobrze?
Włącz tą funkcję. Jeśli nie będzie działać poprawnie zawsze możesz ja wyłączyć.

Szczerze to nie wiem, odkąd mieszkam na nowym mieszkaniu odległość między routerem a tym kompem nie pozwala mi wygodnie łączyć go kablem stąd karty WiFi choć wole zdecydowanie kable. Może jutro przeniosę skrzynię do pokoju z routerem i spróbuję po kablu.
Problemem może być fakt wyjścia sygnału z modemu od UPC thompson który ogólnie nie jest dobrym dystrybutorem sieci bezprzewodowej, stąd pomysł i realizacja polegająca na wyłączeniu w nim sieci WiFi i podłączeniu do niego routera TP-Linka który teraz rozprowadza sygnał.
Aktualnie wygląda to tak: kabel z UPC >> Thompson >> TP-Link TL-WR1043ND i tu kabel do kompa dzieciaków i tam generalnie jest raczej OK, a "powietrzem" mój komp i żony laptok. Na Lapku też co jakies trochę sieć nie działa tak jak powinna, zdarzają się problemy z połączeniem, długie otwieranie stron, a sygnał niby na poziomie 54-75 Mbit/s jest.
Aaa i jeszcze teraz mnie naszło, kartę mam podłączoną na "przedłużaczu" USB a nie bezpośrednio w porcie kompa, może tu problemu szukać też? w sumie to jakieś 3 metry kabla.

Pokaż jeszcze sygnał z inssidera z tego tplinka. Jak skonfigurowałeś WiFi na tplinku?
Przedłużacz USB nie powinien być problemem.

Po włączeniu tej funkcji Multimedia/gamming Environment w wykresach inSSIDer'a sieć przesunęła się z "pozycji" -75 na -60 czyli jest trochę lepiej.
Zaraz podłączę screeny
UPC0046432

Jest dobrze możesz zmienić jeszcze kanał na 13 lub 11. Spróbuj ustawić też szerokość kanału na 20MHz.

Rozumiem, że zmiana kanału czy też "szerokość" to do zrobienia w routerze gdzieś w jego oprogramowaniu?

W routerze. Dokładniej zakładka Wireless - Wireless Settings.
Channel - 13 lub 11
Channel Width - 20MHz