Tl-wn727n

(Nahen) #1

A może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego po instalacji karty w miejsce poprzedniej innego producenta ta karta (TL-WN727N) daje odczyt siły sygnału sieci "niski" 2 kreski na 5 w oznaczeniu WinXP i pracuje max z prędkością 30-50 Mbps ?
Poprzednia karta dawała odczyt siły sygnału max - 5 kresek i non stop pracowała na maksymalnej dla niej prędkości 50 Mbps.
Aa dodam, że router który "rozdaje" sygnał podaje go z prędkością 100 Mbps.

(Marcin) #2

Kolego kreski w winodows-ie to słaby wskaźnik, zainstaluj inSSIDer-a i zrób skanowanie. Obrazek możesz wrzucić na forum. Co to za model routera?

(Nahen) #3

Wieczorkiem sobie sprawdzę model routera i sprawdzę ten programik SS coś tam.
Ale prawda jest taka, ze w trzech kompach w mieszkaniu w różnych miejscach po podłączeniu tej karty po prostu "czuć" że to nie to, inne karty meldują max sygnału tak pod Win XP jak i Win 8, do tego np grając w sieci ping skacze prawie non stop od przyzwoitych wartości około 50-80 do kosmicznych 700. Na obecną chwilę karta leży sobie na półce i czeka na dzień wktórym zachce mi się dać jej kolejną szansę.
TP-Link TL-WN727N:

D-Link 54MB/s:

Proszę dodać obrazki zgodnie z zasadami forum link ( Wojtek2803)

(Marcin) #4

Nazwa twojej sieci to?

(Nahen) #5

UPC 46432
Zdarza się, że niby karta pracuje OK i daje jakieś 75Mbit/s ale za chwilę spada prędkość przesyłu, i skacze to w górę to w dół i to najbardziej wkurza.

(Marcin) #6

Próbowałeś zmieniać kanał? Masz duże zakłócenia w eterze.

(Nahen) #7

Laik jestem poza podstawowymi konfiguracjami i czymś co można jakoś ogarnąć to np zmiana "kanału" dla mnie to coś nowego. Jak możesz to napisz coś więcej.
Mam jeszcze jeden problem/pytanie ale tyczy routera więc raczej poszukam tematu "zbieżnego" z problemem żeby tu nie robić bajzlu.

A i sorki za tak długie odstępy miedzy moimi tu wizytami ale praca, wakacje dzieciaków i permanentny brak czasu powoduje taki stan rzeczy.

(Marcin) #8

Kanał zmieniasz na routerze względnie punkcie dostępowym ale nic o nim nie piszesz.

(Nahen) #9

Zaraz podam co jestem w stanie już lecę na szafę oglądać sprzęta :wink:
No więc jestem "szczęśliwym" posiadaczem modemuroutera thomson TWG 870UG który został dość konkretnie objechany na elektrodzie. Jakoś to to działa ale ponoć nie jest to szczęśliwe urządzenie. Skoro to jest modem i router w jednym to raczej nie mam wyjścia i nie mogę sie go pozbyć ale co najwyżej powyłączać co się da zostawić tylko funkcję modemu i podłączyć do niego TL-WR1043ND może wtedy wsio będzie banglać lepiej.

(Marcin) #10

Więc poproszę markę i model.

(Nahen) #11

Po dłuższej przerwie w tym temacie mam kolejne pytanie.
czy warto (i co to w ogóle jest) w ustawieniach /właściwościach karty pozycja: Multimedia/Gaming Environment ?? Warto to to "Enabled" zrobić? Czy zostawić wyłączone? Co to jest i w czym może pomóc/zaszkodzić?

(Heinz) #12

Jest to funkcja która przyspiesza wysyłanie ramek przez kartę. domyślnie karta wysyła ramki kiedy "nazbiera" odpowiednią ilość, po włączeniu funkcji karta wysyła ramki natychmiast. Powinno to zmniejszyć opóźnienie w grach itp.
Po włączeniu funkcji karta nie będzie przechodzić w stan "oczekiwania", będzie cały czas czekać aby wysłać ramki. Zużyje więcej energii elektrycznej.

(Nahen) #13

Czy włączenie tej funkcji może zniwelować skoki sygnału? Chodzi mi o to, że np monitorując sygnał windowsowym wskaźnikiem "paskowym" i patrząc na okno "stan" sieci w zasadzie cały czas skacze mi między wartościami rzędu 100Mbit/s a 25 Mbit/s. Grając sobie np w czołgi ping skacze również w dwóch bardzo "powtarzalnych" schematach:

1. po rozpoczęciu gry ping jest na poziomie 300 i powoli zaczyna spadać do normalnych wartości osiągając w końcu jakieś 50-60.
  2. po rozpoczęciu jest względnie niski ale w czasie gry potrafi podskoczyć do 500 i dalej zrywając w końcu połączenie i po chwili je odzyskując.
    Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jak testuję łącze jakimiś "speed testerami w sieci to pingi sa bardzo niskie rzędu 6-20 a wartości przesyłanych transferów download w przedziale 20-30 Mbit/s a upload 6-12 Mbit/s. Więc niby jest ok ale łącze nie pracuje mimo to stabilnie.

(Heinz) #14

Jesteś pewien że to winna karta WiFi? Czy komputer podłączony kablem działa dobrze?
Włącz tą funkcję. Jeśli nie będzie działać poprawnie zawsze możesz ja wyłączyć.

(Nahen) #15

Szczerze to nie wiem, odkąd mieszkam na nowym mieszkaniu odległość między routerem a tym kompem nie pozwala mi wygodnie łączyć go kablem stąd karty WiFi choć wole zdecydowanie kable. Może jutro przeniosę skrzynię do pokoju z routerem i spróbuję po kablu.
Problemem może być fakt wyjścia sygnału z modemu od UPC thompson który ogólnie nie jest dobrym dystrybutorem sieci bezprzewodowej, stąd pomysł i realizacja polegająca na wyłączeniu w nim sieci WiFi i podłączeniu do niego routera TP-Linka który teraz rozprowadza sygnał.
Aktualnie wygląda to tak: kabel z UPC >> Thompson >> TP-Link TL-WR1043ND i tu kabel do kompa dzieciaków i tam generalnie jest raczej OK, a "powietrzem" mój komp i żony laptok. Na Lapku też co jakies trochę sieć nie działa tak jak powinna, zdarzają się problemy z połączeniem, długie otwieranie stron, a sygnał niby na poziomie 54-75 Mbit/s jest.
Aaa i jeszcze teraz mnie naszło, kartę mam podłączoną na "przedłużaczu" USB a nie bezpośrednio w porcie kompa, może tu problemu szukać też? w sumie to jakieś 3 metry kabla.

(Heinz) #16

Pokaż jeszcze sygnał z inssidera z tego tplinka. Jak skonfigurowałeś WiFi na tplinku?
Przedłużacz USB nie powinien być problemem.

(Nahen) #17

Po włączeniu tej funkcji Multimedia/gamming Environment w wykresach inSSIDer'a sieć przesunęła się z "pozycji" -75 na -60 czyli jest trochę lepiej.
Zaraz podłączę screeny
UPC0046432

(Heinz) #18

Jest dobrze możesz zmienić jeszcze kanał na 13 lub 11. Spróbuj ustawić też szerokość kanału na 20MHz.

(Nahen) #19

Rozumiem, że zmiana kanału czy też "szerokość" to do zrobienia w routerze gdzieś w jego oprogramowaniu?

(Heinz) #20

W routerze. Dokładniej zakładka Wireless - Wireless Settings.
Channel - 13 lub 11
Channel Width - 20MHz