TL-WN723N Problem z szybkoscią

Witam, mam problem nie wiem dokładnie z jakiej przyczyny otóż posiadam dwie w.w karty bezprzewodowe, jedną używam na pc z Windowsem xp a drugą na nowym komputerze z Windowsem 7. Problem polega na tym iż mimo tego że mam zainstalowane sterowniki z płyty i instalowałem juz wszystko inne co było możliwe (uaktualnienia, sterowniki z xp) to dalej jest problem z szybkością internetu, internet mam pociągnięty linią telefoniczną do routera z Neostrady. W komputerze z Windowsem xp działa wszystko świetnie bez zarzutu ze strony urządzenia ponieważ osiąga normalne prędkości przesyłu danych i odpowiednio niski ping natomiast na komputerze z Windowsem 7 jest znacznie gorzej, połączenie przerywa sie podczas ściągania i choć posiadam w teorii internet 10 m/s to tu osiąga prędkość do 1.0 m/s max !!! na każdym speedtescie oraz przy ściąganiu, nie wiem co mam zrobić ponieważ instalacja innych lub nowszych sterowników nic nie daje oraz posiadam wysoki zasięg, wiem że to wina urządzenia ponieważ na drugim komputerze działa wszystko dobrze, zauważyłem też że łącze jest niestabilne ponieważ czasem potrafi skakać do 6 m/s lecz to jest tylko chwilowe. Proszę o pomoc.

Daj zrzut z tego komputera z programu inSSIDer.

Przepraszam że to tak długo trwało lecz przy tych problemach ściąganie zajęło mi ponad godzinę. Do drugiego komputera akurat nie miałem dostepu.

Szału nie ma z jakością.

Jakość to może byc po części wina neostrady lecz niestety nie mam dostępu do innego dostawcy. Może mi pan coś polecić bo naprawdę nie wiem co można zrobić :confused: na drugim komputerze nic takiego nie ma miejsca. Nie sadze aby wina leżała po stronie urządzenia ponieważ wcześniej działało poprawnie na innym komputerze.