TL-WN722N - problem z połączeniem

  1. Jak zmienić kanał ?
  2. Dziewczyny laptop zaczął też mieć problemy z padaniem sieci od wczoraj...

Wiesz jak zalogować się na router UPC?

przecież to zależy jaki masz model routera
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006922
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006917
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006925
chociaż słyszałem, że nie w każdym przypadku użytkownik ma dostęp do ustawień (ale nie jestem pewien czy chodziło o UPC)- wtedy pozostaje infolinia

Skontaktowałem się z UPC. Dostałem właśnie instrukcję jak zmienić kanał. Muszę teraz wyjść. Po powrocie zmienię go i dam znać.

To chyba o Vectrę chodziło, UPC raczej nie blokuje dostępu do podstawowej konfiguracji modemu/routera.

Witajcie,
zmieniłem kanał na 5 i jest bez zmian. Zresztą ustawione miałem AUTO więc kanał był zmieniany samoistnie.

Wpadła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Może są jakieś zakłócenia na linii moich kart sieciowych ? Laptop i komputer są w jednym pokoju. Dzisiaj internet na laptopie chodzi ostro 40 MB na speedtest.net. Także musi coś być źle po stronie mojej karty sieciowej TP LINK WN722N....
Na laptopie korzystam z uTorrenta bardzo solidnie. Ściągają się pliki po 4 Mb/s . Z kolei tutaj na TP Link sygnał na poziomie 90% i transfer na uTorrent 100 kB/s. Z kolei test TP LINK na Speedtest.net jest różnie czasem 0,5 MB później jest tak, że na początku jest 0,5 MB później rośnie do 25 MB i średnia na koniec 20 MB ale jest to sinusoida...
Albo format C: ... bo już mnie strzela... ;/

ok Panowie. Jesteśmy bliżej jak dalej. Wykonałem prostą czynność a mianowicie uruchomienie w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Wykonałem speedtest.net i jest 30 MB bez żadnego zająknięcia (normalnie mam umowę na 60 MB, ale to gubi bo router jest dalej). W takim razie coś zainstalowałem co mi blokuje kartę sieciową... teraz pytanie co to może być ? Jakieś pomysły ? Antywirus a mmoże jakaś akutalizacja windows ?

dokładnie o Vectrę chodziło, właśnie to potwierdziłem u źródła (ostatnio kolega z pracy "płakał", że musi dzwonić do operatora by zmienili mu jakiekolwiek ustawienia, w tym kanał WiFi, ostatecznie jakoś problem rozwiązał, "jakoś" tj. przez dostawienie własnego routera, a ten od operatora chyba teraz chodzi w trybie bridge)

raczej wirus :smiley: ale antywirusy mogą znacząco wpływać na wydajność (szczególnie przy pracy p2p)
spotkałem się też z błędem instalacji więcej niż jednego antywirusa
firewall
aktualizacje systemu mało prawdopodobne (choć czasem bywały i wpadki ms)

jako jeden z podstawowych elementów diagnostyki jest… połączenie kablowe z routerem, a to dlatego że:
to co pokazujesz w inssiderze nie jest sytuacją normalną - silniejsze masz sieci sąsiadów od własnej - być może powinieneś przestawić router do tego pokoju w którym najintensywniej używasz wifi?
kanał 11 jest z tego co pokazałeś najbardziej optymalny (mimo że masz w eterze tłok jak szlag), również kanał 5 teoretycznie powinien być lepszy niż 6 - bo wtedy twoja sieć "się słyszy" z siecią najmocniejszego sąsiada co ułatwia im współistnienie w eterze (posortuj sieci w/g mocy sygnału - będzie lepiej widać, że nie jesteś na szczycie)
ewentualnie przejdź się po sąsiadach i zrób akcję obniżania mocy radia, jeśli macie ściany z karton-gipsu
eter nie jest z gumy, jeśli dysponujesz kartą na 5GHz to zrób również pomiary tamtego pasma

przy takim zagęszczeniu sieci bezprzewodowych wystarczy, że sąsiad wróci i zacznie oglądać film online, a tobie prędkość spadnie - sugeruję połączenie przewodowe, szczególnie, że zgaduję, że chodzi o komputer stacjonarny (i jak przypuszczam tytułową kartę WiFi masz zamontowywaną w najgorszym możliwym miejscu = z tyłu blaszaka)

W takim razie dlaczego laptop dziewczyny odbiera sygnał prawidłowo na poziomie 30MB z tego samego miejsca co mój komputer ? :confused:
Druga sprawa jest taka, że moja karta sieciowa jest wmontowana w z boku monitora na USB. Także jest w dobrym miejscu. I kolejna sprawa zastanawiająca jest taka, że wszystko wcześnie funkcjonowało prawidłowo z internetem ! :confused:

Sprawdziłem jeszcze raz w trybie awaryjnym. Nie działa ... :confused:

Zwróćcie uwagę na wykres w speedtest.net jak to się zachowuje. Na początku uderza do 20MB a później sukcesywnie spada i tak leci aż do 0,15 .... na wykresie widać gwałtowny spadek.

no to nie zgadłem :stuck_out_tongue:
nie zmienia to faktu, że występuje problem z siłą sygnału WiFi z twojego routera - od sąsiadów masz lepszy sygnał niż ze swojego - powinieneś to przemyśleć, ja przecież nie widzę co gdzie masz i dlaczego jest tak kiepsko pod tym względem

więc szukaj przyczyny w zmianach, które nastąpiły potem


można gdybać na 1000 sposobów co do przyczyn

  • czy w trakcie pomiarów speedtestem masz wyłączonego inssidera i przede wszystkim wszelkie pobierania (=zamknięty soft p2p, bo nawet przy braku pobierania generuje on ruch)
  • aktualizacje masz na bieżąco (aby się nie ciągnęły w tle)
  • wszystkie inne urządzenia bezprzewodowe odłączone od wifi
  • jaki serwer do testu? możesz sprawdzić kilka ręcznie wybranych? (w tym proponuję skynet w stolicy)
    masz kabel aby się podłączyć nie "przez powietrze"?

Nie no w porządku ja tutaj nie mam Ci nic za złe przecież :slight_smile: Prawdopodobnie dlatego, żę mam tutaj cienkie ściany i jest mi bliżej do nich niż do routera w drugim pokoju po drugiej stronie mieszkania.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żadnych zmian nie było, jedynie jakieś programy instalowane u mnie na kompie... zaraz się wkur***ę i sprawdzę tą kartę sieciową na laptopie...

Ty nic zmieniać nie musiałeś, doszły urządzenia u sąsiadów które mocno zakłócają ci eter a przez to powodują takie niestabilności. Spróbuj zmienić położenie routera bezprzewodowego od dostawcy.

Prędkość pobierania na laptopie w tym samym miejscu jest na poziomie 30 MB. Natomiast na komputerze spada do 0,15, więc z routerem wszystko jest ok. I zakłócenia od sąsiadów nie mają tu nic do rzeczy...

A kto powiedział że problem z routerem? Jest problem z zakłóceniami a staramy się go rozwiązać w prosty sposób.

Routera niestety nie mogę przełożyć w inne miejsce. Jutro przeniosę komputer na chwilę do drugiego pokoju i zobaczymy co się będzie działo... odnoszę wrażenie, że 99% jest to wina karty... aż dziwne bo mam ją dopierro 2 miesiące...

po co masz nosić blaszaka? skoro dysponujesz laptopem, to na nim możesz sprawdzić kartę USB