TL-WN722N problem z połączeniem z routerem TP-LINK

Ten XP-ek posiada aktualizację Service Pack 3?

tak

Spróbuj testowo wyłączyć zabezpieczenia na routerze i wtedy sprawdź czy się połączysz. Będziesz miał potwierdzenie że karta jest poprawnie zainstalowana a problemów należy szukać w systemie operacyjnym komputera.

a jak to zrobić? bo jestem zielony :-\

Logujesz się na router i w zakładce Wireless->Wireless Seurity zaznaczasz opcję Disable Security (bez zabezpieczenia) no i robisz Save.

nie mam niestety dostępu do tego bo router byl instalowany na innym komputerze. ale jak łącze się z sąsiadem (ma bez zabezpieczenia) to zawsze sie połącze, nigdy nie było problemów z hotspotem sąsiada (no chyba oprócz słabego zasięgu :smiley: )

nie mam niestety dostępu do tego bo router byl instalowany na innym komputerze
Konfigurację robisz przez przeglądarkę internetowa, musisz znać tylko login i hasło do routera. Trzeba też sprawdzić czy aby router nie ma włączonych dodatkowych zabezpieczeń w postaci filtracji mac czy ograniczonej puli DHCP.

(ale karta jest na pewno dobrze zainstalowana, postępuję wg instrukcji instalacji (która nie jest skomplikowana) z opakowania karty. więc sądzę żę to możę coś z systemem skoro działa kiedy chce.)
no ale jak mam to zrobić? na jaką stronę wejść? (proszę o cierpliwość :slight_smile: )

Niestety przy stanie twojej wiedzy sieciowe nie brał bym się za konfiguracje routera bo możesz namieszać jeszcze bardziej ale jak chcesz:

jak ja mam sprawdzic to skoro ja nie mam karty sieciowej lan tylko wifi?

Jakoś musisz się połączyć do router (najlepiej przewodowo ale nie jest to wymóg 100%), bez tego ani rusz.

a jak to zrobic bezprzewodowo?

Jeżeli twój komputer ma problem musi to zrobić z innego urządzenia które ma dostęp do internetu przez ten router. To chyba logiczne.

załóżmy że z konfiguracją jest wszystko dobrze, co bym musiał wtedy zrobić w systemie?

Przeskanować pod kątem malware czy inny robaków, polecam MalwareBytes i AdwCleaner. Jeżeli to nie pomoże formatowanie dysku i reinstalacja systemu ale musisz być pewny że router jest poprawnie skonfigurowany.

tego się obawiałem że tak czy siak będe musiał sformatować kompa. to najpierw sprawdzę te robaki, jak nic nie bedzie to format (bo i tak sie zbieram do tego od jakiegos czasu) a jak i to nie pomoze to ten router sprawdze...

Sformatowałem przed godziną kompa i nic to nie dało, jest nawet gorzej, nie moge sie połączyć z niezabezpieczonym sąsiadem (zasięg mam). Ani przez sterownik tplink ani przez windowsa.

A pisałem że mój brat ma taką samą karte co ja i dlaczego ja mam takie problemy a on nie?

Wracam do problemu sprzed 2 miechów, Zamieniłem sie z bratem kartami, u niego działa nawet ta moja, u mnie też dzialała jego przez ok 6 tygodni ale pare dni temu sie i to zepsuło (w sensie że nie łączy z tplinkiem, ale łączy z sąsiadem).
Zauważyłem też kiedyś gdy ta 2 karta dzialala u mnie że jak podłacze np pendriva do innego złącza usb to komputer chyba traci połączenie z kartą wifi, tzn widzi ją ale nie ma internetu i nie można sie znów połaczyć póki nie odłączę pendriva i nie zresetuje komputera. przypominam że karta wifi na usb.
Może to przez jakieś spięcia w gniazdach usb? ale nwm dlaczego teraz np moge sie połączyć z sąsiadem a nie z moim zabezpieczonym wifi.
Proszę o pomoc

halo?