TL-WN722N problem z połączeniem z routerem TP-LINK

Witam mam tak problem.
Korzystałem sobie kiedyś z internetu gdy nagle straciłem połączenie z routerem. co więcej gdy chciałem się znów połączyć, to nie dało się. wpisuję na pewno poprawne hasło ale ładuje sie i ładuje i w końcu wyskakuje napis the key may be incorected co widać na zdjęciach.

pare dni tak było aż kiedyś potem włączyłem komputer i automatycznie się połączyło z routerem. wszystko wróciło do normy. minęło parę tygodni od tego wydarzenia. parę dni temu problem wrócił. stało się tak samo. karta wifi straciła połączenie z routerem i już nie mogła go odzyskać. mam oryginalny sterownik do tej karty. próbowałem się połączyć metodą wps i przez wcisnięcie przycisku na routerze gdy jest okno do wpisania hasła ale nic to nie daje. postanowilem sprawdzić sposób połączenia z siecią przez konfigurację windows i udało sie. wpisałem haslo i połączyło sie (wcześniej nawet tą konfiguracją nie dało się połączyć z routerem >:().
mimo wszystko chcę wiedzieć dlaczego karta traci połączenie z routerem. a router i kartę dzieli odległość 2 metrów.

Masz zainstalowany aktualny sterownik do tej karty. Możesz spróbować odinstalować wszystko co jest związane z kartą i ponownie zainstalować.

Zrobiłem tak, nic to nie dało

Co to za router? Sprawdzałeś czy ktoś nie włamał ci się na router? Inne rządzenia działają poprawnie przez wifi?

Router TPLINK TL-WR841N. Wątpię aby się ktoś włamał, mieszkam na wsi i każdy dom sąsiedni ma swój internet. inne urządzenia korzystajace z tego routera działają, mój brat ma taką samą karte wifi jak ja i on nie ma żadnych problemów z połączeniem.

Wpisujesz hasło zabezpieczające sieć wifi które masz utworzone na routerze?

tak

Router sam konfigurowałeś (wpisywałeś to hasło w Wireless Security)?

Czyli albo hasło jest zmienione albo źle wpisujesz.

Router konfigurował brat więc niewiem jak on i co robił.
A hasło jest dobre na pewno, nawet teraz rozłączylem sie i połączyłem ponownie przez wpisanie hasła (hasło jest ze spodu routera).

Spróbuj jeszcze inaczej. Odinstaluj wszystko od karty i ponownie zainstaluj ale tylko same sterowniki. Łącz się poprzez Windowsa.

popsuł mi sie znów internet, próbowałem tak jak mówiłeś ale nic to nie dało, stoi tylko na napisie takim jak na obrazku

Ten XP-ek posiada aktualizację Service Pack 3?

tak

Spróbuj testowo wyłączyć zabezpieczenia na routerze i wtedy sprawdź czy się połączysz. Będziesz miał potwierdzenie że karta jest poprawnie zainstalowana a problemów należy szukać w systemie operacyjnym komputera.

a jak to zrobić? bo jestem zielony :-\

Logujesz się na router i w zakładce Wireless->Wireless Seurity zaznaczasz opcję Disable Security (bez zabezpieczenia) no i robisz Save.

nie mam niestety dostępu do tego bo router byl instalowany na innym komputerze. ale jak łącze się z sąsiadem (ma bez zabezpieczenia) to zawsze sie połącze, nigdy nie było problemów z hotspotem sąsiada (no chyba oprócz słabego zasięgu :smiley: )

nie mam niestety dostępu do tego bo router byl instalowany na innym komputerze
Konfigurację robisz przez przeglądarkę internetowa, musisz znać tylko login i hasło do routera. Trzeba też sprawdzić czy aby router nie ma włączonych dodatkowych zabezpieczeń w postaci filtracji mac czy ograniczonej puli DHCP.

(ale karta jest na pewno dobrze zainstalowana, postępuję wg instrukcji instalacji (która nie jest skomplikowana) z opakowania karty. więc sądzę żę to możę coś z systemem skoro działa kiedy chce.)
no ale jak mam to zrobić? na jaką stronę wejść? (proszę o cierpliwość :slight_smile: )