TL-WN722N - brak sterownika

(Rafi) #1

Witam. Mam problem z instalacją urządzenia TP-LINK, 150 Mbps, model TL-WN722N. Problem polega na tym, że zgubiłem płytę z instalatorem. Chciałbym się dowiedzieć czy można go znaleść w internecie? Szukałem i pare takich już ściągnałem, ale to nie to samo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Temat poprawiłem //Heinz

(Marcin) #2

Jaki masz system operacyjny na komputerze? Karta jest jakoś rozpoznawalna w systemie?

(Rafi) #3

Posiadam Windows 7 Home Premium 64-bitowy. Gdyby wkładam urządzenie w gniazdo USB komputer czyta ją jako USB2.0 WLAN.

(Marcin) #6

Sprawdź już zmieniłem linka.

(Rafi) #7

Potrzebne mi będą jakieś wskazówki odnoście jak to wszystko zainstalować?

(Marcin) #8

Setup.exe i instalujesz. Ważne są też sterowniki do płyty głównej (chipsetu) jeżeli nie będziesz miał problemy z zainstalowaniem karty.

(Rafi) #9

Zainstalowałem. Co dalej powinienem zrobić? Dodam że mam laptopa i mam wbudowany w nim Wifi. Ale chce używać antenki, ponieważ router jest za daleko i ciągle mam słaby zasięg.

(Marcin) #10

Wyłączyć kartę wbudowaną (najlepiej w systemowym menadżerze urządzeń) i sprawdzić czy masz jakieś sieci w zasięgu na nowo zainstalowanej karcie.

(Rafi) #11

Jeśli wyłącze i coś pójdzie tak jak nie powinno to będę mógł ją znów włączyć?

(Marcin) #12

Oczywiście że tak.

(Rafi) #13

Czy możliwe że komputer zaczyna mi po 2 dniach świrować właśnie przez te sterowniki? Tak mi się wydaje, bo od czasu gdy to zainstalowałem, to nic poważnego nie robiłem.

(Marcin) #14

Co to znaczy "świrować"? Może coś złapałeś (wirus, malware)?

(Rafi) #15

Mam na komputerze 3 profile: 1. Admina, którego zawsze używam, 2. Gościa. , i 3. specjalnie do Fify, ale to długa historia. Dzisiaj od samego rana na adminie, nie moge nic włączyć, żadnego programu, nawet ikony Mój Komputer. Tak samo jest z Menadżerem zadań.

(Marcin) #16
włączyć, żadnego programu, nawet ikony Mój Komputer. Tak samo jest z Menadżerem zadań.
To by potwierdzało jakieś malware na komputerze. Proponuję przeskanować malwarebytes i combofix.

(Rafi) #17

Jeśli chodzi o takie sprawy to jestem amatorem. Wytłumaczysz troche o co chodzi?

(Marcin) #18

Pobrać sobie program Malwarebytes, zainstalować, zaktualizować i przeskanować komputer. Combofiz to samo. Jeżeli nie pójdzie w normalnym trybie to proszę zrobić to w trybie awaryjnym.

(Rafi) #19

Te programy są darmowe?

(Marcin) #20

Inaczej bym ich nie proponował. Warto zainstalować też jakiegoś antywirusa po wszystkim z samo aktualizującą się bazą wirusów.

(Rafi) #21

Uda mi się to zrobić na koncie użytkownika, które nie posiada praw administracyjnych?

(Marcin) #22

Raczej nie.