TL-WN722N - brak sterownika

Witam. Mam problem z instalacją urządzenia TP-LINK, 150 Mbps, model TL-WN722N. Problem polega na tym, że zgubiłem płytę z instalatorem. Chciałbym się dowiedzieć czy można go znaleść w internecie? Szukałem i pare takich już ściągnałem, ale to nie to samo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Temat poprawiłem //Heinz

Jaki masz system operacyjny na komputerze? Karta jest jakoś rozpoznawalna w systemie?

Posiadam Windows 7 Home Premium 64-bitowy. Gdyby wkładam urządzenie w gniazdo USB komputer czyta ją jako USB2.0 WLAN.

Sprawdź już zmieniłem linka.

Potrzebne mi będą jakieś wskazówki odnoście jak to wszystko zainstalować?

Setup.exe i instalujesz. Ważne są też sterowniki do płyty głównej (chipsetu) jeżeli nie będziesz miał problemy z zainstalowaniem karty.

Zainstalowałem. Co dalej powinienem zrobić? Dodam że mam laptopa i mam wbudowany w nim Wifi. Ale chce używać antenki, ponieważ router jest za daleko i ciągle mam słaby zasięg.

Wyłączyć kartę wbudowaną (najlepiej w systemowym menadżerze urządzeń) i sprawdzić czy masz jakieś sieci w zasięgu na nowo zainstalowanej karcie.

Jeśli wyłącze i coś pójdzie tak jak nie powinno to będę mógł ją znów włączyć?

Oczywiście że tak.

Czy możliwe że komputer zaczyna mi po 2 dniach świrować właśnie przez te sterowniki? Tak mi się wydaje, bo od czasu gdy to zainstalowałem, to nic poważnego nie robiłem.

Co to znaczy "świrować"? Może coś złapałeś (wirus, malware)?

Mam na komputerze 3 profile: 1. Admina, którego zawsze używam, 2. Gościa. , i 3. specjalnie do Fify, ale to długa historia. Dzisiaj od samego rana na adminie, nie moge nic włączyć, żadnego programu, nawet ikony Mój Komputer. Tak samo jest z Menadżerem zadań.

włączyć, żadnego programu, nawet ikony Mój Komputer. Tak samo jest z Menadżerem zadań.
To by potwierdzało jakieś malware na komputerze. Proponuję przeskanować malwarebytes i combofix.

Jeśli chodzi o takie sprawy to jestem amatorem. Wytłumaczysz troche o co chodzi?

Pobrać sobie program Malwarebytes, zainstalować, zaktualizować i przeskanować komputer. Combofiz to samo. Jeżeli nie pójdzie w normalnym trybie to proszę zrobić to w trybie awaryjnym.

Te programy są darmowe?

Inaczej bym ich nie proponował. Warto zainstalować też jakiegoś antywirusa po wszystkim z samo aktualizującą się bazą wirusów.

Uda mi się to zrobić na koncie użytkownika, które nie posiada praw administracyjnych?

Raczej nie.