TL-WN422G Nie indentyfikuje sieci

Witam serdecznie!
Wymieniono mi nowy modem z multimedi(przekierowanie ip,odblokowane porty itp.), i chciałem mieć również w domu wifi, mam router TL-WN422G-nie sprawiał mi nigdy problemów. W tym modemie z multimedi działa mi jedno wejście, mam podłączony kabel od neta to działa bez problemu, jak wyjmę kabel od neta i włożę od routera to normalnie wifi mam w telefonie,na laptopie,TV. A jak się chcę połączyć wifi z komputerem to jest napisane że niezidentyfikowało sieci, a jak podłącze kabel od neta do routera (żeby mieć internet przez router z kabla i żeby mieć wifi) to również nie identyfikuje mi sieci. Moim zdaniem (nieznam się do końca na tym, chętnie poznam wasze zdanie) trzeba skonfigurować jakoś router, kupe lat temu mi to robił znajomy ale już nie mam z nim kontaktu, prosił bym was jak to zrobić krok po kroku poniewaz nie znam się na tych sprawach.
Jak się chce zalogować do routera w przeglądarce wisuje ten krótki "kod" to loguje mnie w modemie, a jak odłącze kabel od neta i wpisuje ten kod w przeglądarke to nie pojawia mi sie to okienko z logowaniem tylko się ładuje jakby mi się chciało znaleźć to coś w necie.
W takich tematach jestem naprawdę zielony, proszę o wyrozumiałość.

To nie jest router tylko karta bezprzewodowa na USB . Jaki masz zatem model routera , bo nie bardzo rozumiem ten opis.

Router TL-WR543G.. Gdy podłączam internet do routera i router jest już podłączony do modemu to na komputerze wsykakuje nie zidentyfikowano sieci.

Kabel z modemu wepnij do portu Wan w routerze . Wykonaj Klonowanie adresu mac karty sieciowej komputera .Potem wyłącz na chwile z prądu modem i router i włącz ponownie .

Jak zrobić klonowanie adresu mac?

Proszę:

Gdy wpisuje w przeglądarkę to "ip" nie pojawia się okno logowania

Jakie IP wpisujesz ?

jak wpisuje 192.168.1.1 to nic się niedzieje. jak podłącze kabel od internetu tylko i wyłacznie pod modem i wpiszę 192.168.1.1 to się pojawia okno logowania tylko do modemu.

Podłącz tylko komputer do routera w wejście Lan i pokaż screena z komendy ipconfig/all

Zmień ustawienia karty sieciowej w komputerze. Ustaw ją na automatyczne pobieranie adresów IP:

Wszystko działa!!!! Wielkie dzięki!!!!!! ;D