TL-WDR4300 Problem z portem WAN

Witam.
Sytuacja wygląda tak, że dopóki nie wepnę kabla od dostawcy internetu do portu WAN wszystko chodzi OK. To jest po podłączeniu komputera do portu LAN dostaję adres z DHCP (192.168.0.100) mogę się też podłączyć poprzez WiFi. Bez problemu loguję się do routera i mogę zmieniać jego konfigurację. Po wpięciu netu do WAN ruter się jakby zawieszał tzn. lampki z przodu migają jakby pracował poprawnie ale przestaję dostawać ip z DHCP na lanie i nie mogę się podłączyć do WiFi. Adres jaki dostaje komputer to 169.254.29.232. Na wszelki wypadek przywróciłem ustawienia do fabrycznych i wgrałem najnowszy firmware ale nic nie pomogło.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Łukasz

Zmieniałeś adres LAN na inny?

Nie zmieniałem.
Sprawa wygląda tak. Podłączam laptop do portu LAN, dostaję ip z dhcp 192.168.0.100 (chyba domyślny przy fabrycznym ustawieniu rutera). Wchodzę na stronę konfiguracyjną rutera, wszystko śmiga jak należy. I teraz dopinam kabel z modemu do portu wan i w tym momencie zawiesza mi się strona konfiguracyjna a jak zaglądam w ustawienia karty sieciowej laptopa to widzę że zgubił stary adres ip (dostaje 169.254.29.232 przy próbach podłączenia) również nie mogę się połączyć z WiFi mimo że sieć jest widoczna.

Od kogo masz internet? Jaki dostawca ? lub jaką masz antenę?
Skąd wiesz czy antena nie routera i włączonego DHCP-a?

To sprawdź czy po zmianie też będzie występował problem.

Podłącz kabel ( z internetem) do pc i sprawdź jakie dostajesz IP. Jeśli zaczyna się od 192.168.0.* to zmień LAN IP routera na np 192.168.1.1

Dzięki :). Pomogła zmiana adresu na lanie (10.10.0.). Ip jakie dostawałem po bezpośrednim wpięciu modemu do laptopa to 89.161.96.132 więc nie jest z puli 192.168.0. i nie powinno się nic gryźć.