TL-WDR4300 problem z podłączeniem odtwarzacza multimedialnego

Mam bardzo dziwny problem z tym routerem. Mianowicie po podłączeniu do odtwarzacza multimedialnego Mede8er MED600X pojawia się problem połączenia po lanie. Mianowicie po wpisaniu w odtwarzaczu adresu routera bezproblemowo znajduje on dyski podłączone do 4300. Problem pojawią się w momencie odtwarzania filmu. Co chwilę występuje stop klatka. Im bardziej skompresowany plik i tym samym większy, tym większa czkawka. Odtwarzacz natomiast bezproblemowo pracuje w na TD-W8970. Na urządzeniach oczywiście zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie. Odczuwam to tak jakby po lanie bym mały transfer i dlatego rwie. Przy pliku wielkości 15 Gb rwie co paręnaście sekund. Zrobiłem pewien test. Podłączyłem po lanie do 8790 laptopa następnie wszedłem na dysk twardy podłączony do 8790 i zacząłem kopiować z niego plik na laptopa o wielkości 10 Gb. Transfer był w granicach 80 Mb/s. To samo zrobiłem z 4300. Tutaj transfer był większy bo 100 Mb/s. Czyli wydawać by się mogło, że powinno być OK, lecz niestety nie jest. W odtwarzaczu dysk przez sieć montuje się bardzo prosto czyli wpisując adres routera a następnie wybierając dysk podpięty do niego. Jakieś pomysły??? :cry:

Na TP-link masz włączony serwer multimedialny czy jest to typowe udostępnianie plików.
TP-link nie posiada pełnej certyfikacji DLNA. Producent zapewnia 100% kompatybilności z Windows Media Player.

Typowe udostępnianie plików. Czyli tak jak pisałem. W odtwarzaczu w menu się wpisuję adres IP, i pokazują mi się dyski. Jak w menu 4300 zaznaczę opcję wyłącz print serwer to zaczyna rwać jeszcze bardziej. Hm.... co ma print serwer do dysków USB ??

Wygląda na słabszą wydajność portu USB w WDR4300. Osobiście do rozwiązań multimedialnych polecam dyski sieciowe NAS.

No nie. Pisałem, że transfer z dysku (podłączonego pod USB i przy ściąganiu pliku wielkości 15 GB) na laptopa wynosi cały czas 100 MB/s, a przy 8790 wynosi mniej bo 80 MB/s. Czyli powinno iść lepiej......

Nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie, nie znam tego odtwarzacza multimedialnego.

Hm... może to wina moich ustawień??? Pliki odbierane odtwarzaczu jako media serwer chodzą idealnie. Dziwne ten sam dysk podłączony przez USB jako media serwer chodzi ok, a jako udostępniony dysk chodzą źle....dziwne. W routerze zmieniłem adres Ip na 192.168.1.1 podłączony jest do niego FUNBOX gdzie przypisałem mu adres 192.168.1.2. Podsieci są takie same czyli 255...... Czy tutaj gdzieś popełniłem błąd??? Zrzuty ekranu z konfiguracji poniżej. Dodam tylko, że identyczny problem miałem na routerze TL-WR1043ND.

IGMP Proxy próbowałeś zrobić na disable? Jakieś zmiany? Oczywiście Save i Reboot po zmianie konfiguracji,