TL-WDR4300 odbieranie sygnału WiFi

Jaką adresację dostajesz z routera, sprawdź wpisując ipconfig /all do cmd -

Coś takiego

Pytanie czy aby dobrze wpisujesz hasło sieci? Ustawienia masz na razie dobrze. Porównuje na bieżąco z moimi.

Tak hasło jest w 100% wpisane poprawnie

Kolego mieszasz dwa różne tryby pracy routera.
Jeżeli tak jak na ostatnim obrazku chcesz aby router działał jako brama sieciowa i DHCP wifi to musisz zmienić adres IP Gargoyle na 192.168.2.1 a z cmd widać że ciągle jest 192.168.1.1
Poza tym łącząc się kablowo z Gargoyle, rozłącz wifi.

Zmieniam na 192.168.2.1 , a 192.168.1.1 ma router główny i może dlatego tak jest. No nic spróbuję to zrobić offline

Jeżeli chodzi o ostatnią fotkę z ustawień Gargulca to nie dostajesz IP z routera połączonego. Co to za router, mam nadzieję że nie LB. Chyba że celowo zakryłeś?

Przepraszam, ale nie rozumiem co oznacza LB :slight_smile:
I o co chodzi z routerem i dodatkowo o co chodzi, że co zakryłem ? Nie było to zrobione umyślnie w sumie nawet nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile:

LB oznacza w skrócie Live Box. Popatrz na zakładkę Internet WAN tam masz coś takiego jak Aktualne IP i pustka, a powinno być przydzielone IP z DHCP routera głównego. Masz tam jeszcze przycisk pod nazwą Odśwież Dzierżawę, kliknij na to i zobaczymy.

No właśnie i tutaj jest chyba problem :slight_smile: Bo z tego co zauważyłem teraz wchodząc przypadkowo na 192.168.1.1 wszedłem na stronę Orange Live Box. Myślisz,że to nasz główny sprawca?

No jasne. Z tym siajsem jest zawsze problem. Ehhh mamy przyczynę. LB ma problemy z przydzielaniem adresów IP. Nie miałem styczności z tymi LB-kami i tutaj Ci nie pomogę. Może Admin coś poradzi :wink: . Ja mam sieci oparte na Archer C7 i WR-1043ND v3. Problemu bynajmniej nie ma żadnego jeżeli chodzi o adresację z DHCP.

K**** tyle zachodu na nic.

Tak, smutna prawda.

Eh przynajmnie coś tam pogrzebałem a to akurat lubie :slight_smile:
Jedyną opcją będzie wymiana routera głównego lub kupienie adaptera WiFi ?
I jeszcze jedna rzecz, chciałbym powrócić do normalnego softa i jak to uczynić ?

Pobierasz fw bez boot i aktualizujesz, potem ze strony producenta ściągasz kolejne aktualizacje softu.

Oke dzięki za pomoc i szkoda, że się nie udało. A tak z ciekawości jakbym zakupił pakiet internetu i chciał poprowadzić na tym modemie to mogę od tak podpiąć internet po router i będzie hulać, czy trzeba też skonfigurować dokładniej?

Myslę iż nie będzie problemu.
http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/luci-15.05-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin
Wgrywasz Open Wrt Chaos Calmer i dalej pomagam Ci w konfiguracji. Modem to jaki model?

masz rację - może mnie poniosło, w pierwszej chwili nawet nie pomyślałem, że zwyczajnie chodzi o SSID I hasło

a wracając do tematu - to co chcemy uzyskać, czyli pracę TL-WDR4300 w charakterze routera "w trybie WISP" da się uzyskać bezproblemowo nawet, jeśli głównym routerem jest LB, choć przydałoby się znać pulę DHCP liveboxa (standartowo jest to chyba 192.168.1.10-192.168.1.150)
z całą pewnością nie jest to szczególnie skomplikowane i możliwe do uzyskania w gargoyle 1.6.2.2 w trybie domyślnym czyli "Brama sieciowa"
później dorzucę obrazek jak to mniej więcej powinno wyglądać (bo widzę, że do pełnego sukcesu zabrakło tu chyba tylko paru minut cierpliwości)

Pewnie że można to zrobić.

jest jedna wada mostu - DHCP (z liveboxa) może nie działać poprawnie, dlatego zaproponowałem konfigurację jako bramkę
w załączniku konfiguracja dla gargoyle 1.6.2.2 od Cezarego pod tą konkretną sytuację, sekcja WiFi jest trochę inna bo użyłem do demonstracji innego modelu routera

strzałki:
niebieska - jeśli nie jest potrzebne WiFI to konfigurujemy sekcję WiFi jako klient (gdyby jednak było można użyć opcji AP+klient)
czerwona - jeśli poprawnie podłączyłeś się jako klient w tym miejscu MUSI się pojawić jakieś IP z puli przydzielanej przez liveboxa (ewentualnie można skorzystać z konfiguracji statycznego IP, ale proponuję spróbować tych ustawień)
żółta - TYLKO jeśli w liveboxie jest włączona kontrola MAC-adresów (i możesz się łączyć z LB tym komputerem z którego pochodzą screenshoty powyżej) to można tutaj sklonować adres karty która jest na dozwolonej liście, jeśli skorzystasz z tej opcji MUSISZ wyłączyć kartę WiFi w komputerze bo będzie konflikt!
zielona - zakładam, że chodzi o Neostradę - wpisując poprawne adresy DNSów operatora unikasz kaskadowych odwołań w obrębie sieci lokalnej i co najważniejsze, gdyby LB nie przydzielił poprawnych to te zadziałają (tylko w przypadku neostrady)