TL-WDR4300 odbieranie sygnału WiFi

Witam,
posiadam wyżej wymieniony router i chciałbym go skonfigurować tak, aby odbierać sygnał WiFi z drugiego routera tak, aby po kablu z mojego routera internet trafiał prosto do mojego komputera. Po prostu włączam swój router i podłączam do komputera i mam internet :slight_smile:
Próbowałem sam to robić, ale za nic nie wychodziło i router obecnie powrócił do ustawień fabrycznych. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Posiadam hasło i nazwę routera, z którego jest nadawany sygnał WiFi jak i jego adres MAC, więc nie powinno być problemów. Do strony konfiguracji routera dostałem się bez problemowo, ale dalej to konfiguracja wykracza poza moje możliwości.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Możesz to zrobić wgrywając alternatywne oprogramowanie i ustawiając jako Client.

Taki mały problem, bo staram się otworzyć ten program, ale niestety nie mam odpowiedniego programu. Jaki program musiałbym ściągnąć ?

Tego się nie otwiera, tym plikiem się aktualizuje do wersji Gargoyle. Jak masz pobrany to zaloguj się na router i zrób upgrade.
Zakładka System Tools- Firmware Upgrade.

Zapomniałem dodać, że nie mam możliwości wgrania softa routera, ponieważ nie posiadam internetu na kabel i dysponuje tylko i wyłącznie WiFi ot taki klops :slight_smile: Pewnie z tym byłoby o wiele lepiej poradzić sobie z tym problemem.
A jeśli to nie stanowi problemu to ten Gargoyle nie chce wejść jak daje Upgrade.

Internet wifi nie ma nic do wgrywania softu. Jedynie musisz mieć dla własnego bezpieczeństwa podpięty router kablem do komputera. Co masz na myśli że nie wchodzi? W jaki sposób wgrywasz fw?

O to co wychodzi po kliknięciu Update zdjęcia.
Wchodzę w zakładkę Firmware Update i potem wybieram ten plik Gargoyle, a następnie wyskakuje mi właśnie to co na zdjęciach

Oznacza to że nie został wybrany plik do aktualizacji. Pokaż mi zakładkę Status.

Skoro tak to co wybrać jako plik do updateu ?
Status

http://www.tp-link.com.pl/res/down/soft/TL-WDR4300_V1_150518.zip zaktualizuj najpierw firmware.

Niestety nadal wyskakuje to samo po zainstalowaniu tego co podałeś.

http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.9.0-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin
Spróbuj jeszcze starszej wersji

A jednak się udało i teraz postepować zgodnie z instrukcja podana wyżej ?

Rozumiem że gargoyle masz zainstalowane?

Zgadza się Gargoyle zostało zainstalowane i próbowałem ustawiać to w ten sam sposób co w Twoim wątku, ale nie zadziałało. Będę czekał na odpowiedź jak to ustawić w Gargoyle, bo potrzebny mi silniejszy odbiór WiFi :slight_smile:
Jeszcze mam takie pytanie, czy da się jakoś usunąć Gargoyle i to co było wgrywane do routera?

Tak, w każdej chwili można powrócić do oprogramowania firmowego. To już osobny temat. Ustaw jako Brama sieciowa. Zmień adres LAN na 192.168.2.1. Wyszukaj nazwę sieci z którą chcesz się połączyć. Zabezpieczenie takie jakie ma ustawione ta sieć.

No dobrze, ale kiedy zmieniam IP LAN i zapisuje zmiany to po tym nie mogę wejść na Gargoyle. Po drugie, gdzie mam połączyć się z siecią skoro router nadal nie wykrywa sieci

Musisz trzymać się adresacji z twojej podsieci w poradniku to tylko przykład. Pokaż status głównego routera i jak konfigurację Gargoyle. Bierz pod uwagę że nie widzimy tego co konfigurujesz.

I tutaj jest problem, bo jakby nie mam dostępu do głównego routera :slight_smile:
Posiadam tylko nazwę i hasło do internetu. Wybaczcie, ale jestem zielony w tych sprawach :slight_smile:

Do niczego nie jest ci to potrzebne. Wystarczy sprawdzić adresację jaką dostajesz po połączeniu się z nim.
Przykład: jeżeli brama ma adres 192.168.0.1 to wtedy na Gargoyle ustawiasz 192.168.0.222
Bierz też pod uwagę to że zmieniając tryb pracy Gargoyle na klienta wyłączasz DHCP czyli już nie dostajesz z automatu adresacji a musisz sobie ja dopisać ręcznie na kartę sieciową aby w ogóle połączyć się na czas konfiguracji. Po poprawnym połączeniu się Gargoyle z głównym routerem powinno to pójść już z DHCP głównego routera.

No ale z myślenia cię to nie zwalania!