TL-WDR4300 odbieranie sygnału WiFi

To znaczy zmienić Standard na N+G+B ? Jeśli tak to już to zrobiłem

Na obrazkach pokazałeś kilka różnych trybów pracy routera. W temacie pisałeś o odbiorniku więc musisz trzymać się klienta.

Teraz mam wszystko tak skonfigurowane

No to pytanie czy masz dostęp do internetu na portach LAN? Hasło wpisałeś poprawie jak sądzę?

No i nie mam dostępu do internetu :frowning: Hasło zostało wpisane poprawnie. Tylko, że jak dałem zapisz zmiany strona zmieniła się na adres IP 192.168.2.1 co w powinno się dziać, ale nie chce się już załadować

Jaką adresację dostajesz z routera, sprawdź wpisując ipconfig /all do cmd -

Coś takiego

Pytanie czy aby dobrze wpisujesz hasło sieci? Ustawienia masz na razie dobrze. Porównuje na bieżąco z moimi.

Tak hasło jest w 100% wpisane poprawnie

Kolego mieszasz dwa różne tryby pracy routera.
Jeżeli tak jak na ostatnim obrazku chcesz aby router działał jako brama sieciowa i DHCP wifi to musisz zmienić adres IP Gargoyle na 192.168.2.1 a z cmd widać że ciągle jest 192.168.1.1
Poza tym łącząc się kablowo z Gargoyle, rozłącz wifi.

Zmieniam na 192.168.2.1 , a 192.168.1.1 ma router główny i może dlatego tak jest. No nic spróbuję to zrobić offline

Jeżeli chodzi o ostatnią fotkę z ustawień Gargulca to nie dostajesz IP z routera połączonego. Co to za router, mam nadzieję że nie LB. Chyba że celowo zakryłeś?

Przepraszam, ale nie rozumiem co oznacza LB :slight_smile:
I o co chodzi z routerem i dodatkowo o co chodzi, że co zakryłem ? Nie było to zrobione umyślnie w sumie nawet nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile:

LB oznacza w skrócie Live Box. Popatrz na zakładkę Internet WAN tam masz coś takiego jak Aktualne IP i pustka, a powinno być przydzielone IP z DHCP routera głównego. Masz tam jeszcze przycisk pod nazwą Odśwież Dzierżawę, kliknij na to i zobaczymy.

No właśnie i tutaj jest chyba problem :slight_smile: Bo z tego co zauważyłem teraz wchodząc przypadkowo na 192.168.1.1 wszedłem na stronę Orange Live Box. Myślisz,że to nasz główny sprawca?

No jasne. Z tym siajsem jest zawsze problem. Ehhh mamy przyczynę. LB ma problemy z przydzielaniem adresów IP. Nie miałem styczności z tymi LB-kami i tutaj Ci nie pomogę. Może Admin coś poradzi :wink: . Ja mam sieci oparte na Archer C7 i WR-1043ND v3. Problemu bynajmniej nie ma żadnego jeżeli chodzi o adresację z DHCP.

K**** tyle zachodu na nic.

Tak, smutna prawda.

Eh przynajmnie coś tam pogrzebałem a to akurat lubie :slight_smile:
Jedyną opcją będzie wymiana routera głównego lub kupienie adaptera WiFi ?
I jeszcze jedna rzecz, chciałbym powrócić do normalnego softa i jak to uczynić ?

Pobierasz fw bez boot i aktualizujesz, potem ze strony producenta ściągasz kolejne aktualizacje softu.