TL-WDR4300 odbieranie sygnału WiFi

No dobrze, ale kiedy zmieniam IP LAN i zapisuje zmiany to po tym nie mogę wejść na Gargoyle. Po drugie, gdzie mam połączyć się z siecią skoro router nadal nie wykrywa sieci

Musisz trzymać się adresacji z twojej podsieci w poradniku to tylko przykład. Pokaż status głównego routera i jak konfigurację Gargoyle. Bierz pod uwagę że nie widzimy tego co konfigurujesz.

I tutaj jest problem, bo jakby nie mam dostępu do głównego routera :slight_smile:
Posiadam tylko nazwę i hasło do internetu. Wybaczcie, ale jestem zielony w tych sprawach :slight_smile:

Do niczego nie jest ci to potrzebne. Wystarczy sprawdzić adresację jaką dostajesz po połączeniu się z nim.
Przykład: jeżeli brama ma adres 192.168.0.1 to wtedy na Gargoyle ustawiasz 192.168.0.222
Bierz też pod uwagę to że zmieniając tryb pracy Gargoyle na klienta wyłączasz DHCP czyli już nie dostajesz z automatu adresacji a musisz sobie ja dopisać ręcznie na kartę sieciową aby w ogóle połączyć się na czas konfiguracji. Po poprawnym połączeniu się Gargoyle z głównym routerem powinno to pójść już z DHCP głównego routera.

No ale z myślenia cię to nie zwalania!

Zrobiłem zrzut tej sieci, z która chcę się połączyć

Konfiguracja odbiornika na Gargoyle -

Jeszcze raz powtarzam, że nie mam dostępu do konfiguracji głównego routera

Gdzieś o tym pisałem? To nie jest ci do niczego potrzebne skoro masz klucz do sieci bezprzewodowej oraz znasz adresację sieci.

Coś musiałem skopać, bo teraz udało mi się dojść do tego, by wybrać połączenie WiFi i musiałem podać hasło, ale niestety nie zadziałało. Jest postęp, ale bez finału :slight_smile:

Niestety nie widzę na jakim jesteś etapie. Wyrzuciło jakiś błąd? Adresację zmieniłeś na Gragoyle na taką jak w poradniku 192.168.1.222?

  1. nie bardzo rozumiem po co zmieniasz IP po stronie LAN

ale skoro już zmieniasz to jest oczywiste, że nie znajdziesz już routera pod 192.168.0.1 tylko pod jego nowym adresem
jeśli zm ieniłeś go w/g tej porady

to interfejs routera będzie oczywiście pod 192.168.2.1
2)

bo najpierw musisz go skonfigurować, nie mam pod ręką gargoyle teraz, więc nie podpowiem w tej chwili krok po kroku, swoją drogą zależy co chcesz uzyskać, bo konfiguracja jest możliwa na kilka sposobów (mimo to nie jestem pewien, czy jest to możliwe bez instalacji dodatkowych pakietów)
na dobry początek zrób screenshoty z konfiguracji swojej karty wifi
3)

no niekoniecznie
a nawet powiedziałbym, że wręcz odwrotnie, bo:

  • w trybie bramy sieciowej (gateway) powinniśmy mieć inną podsieć lokalną niż podsieć dostawcy
  • a nawet w trybie most/przekaźnik (bridge/repeater) jeśli nie administrujemy siecią nadrzędną jest wskazane ustawienie lokalnego adresu na jakiś spoza podsieci (nie ryzykujemy wtedy konfliktów adresów IP z innym urządzeniem w tej podsieci), choć oczywiście w takim wypadku zarządzanie będzie bardziej upierdliwe, bo będzie trzeba ręcznie zmieniać adres IP karty sieciowej, aby zarządzać routerem w tym trybie

Cały czas mówimy o konfiguracji most/przekaźnik (bridge/repeater) więc ustawienie adresu "Gargoyle" z poza puli DHCP głównego routera nie będzie skutkowała żadnymi negatywnymi następstwami w sieci lokalnej. Pomijam w tej chwili sprawy administracji i widoczności w sieci,
Pozwólmy koledze @EtnaR w pierwszej kolejności połączyć się (poprawnie skonfigurować) połączenie z głównym routerem bo widać że kolega ma na razie duże problemy z podstawowymi pojęciami. Później możemy się zagłębić w szczegóły.
Mała uwaga do kolegi @szopen - większość użytkowników naszego forum (tych zadających pytania) nie jest zawodowcami w temacie sieci a powiedział bym wręcz odwrotnie ma nikłe pojęcie o tym co robi dlatego proszę obrać na nich troszeczkę inną optykę niż na użytkowników elektrody, pclab czy innych for specjalistycznych.

Pokaż jak masz to teraz poustawiane. Musisz znać hasło zabezpieczające sieć do której się łączysz. Ustaw tak jak pisałem czyli Brama Sieciowa z wcześniejszą zmianą adresu IP LAN. Na ten adres będziesz się logować. Ważne jeszcze jedno, musi być ustawione DHCP (Wireless) bez tego też nie wystartuje.

O tuż to :slight_smile: Jestem totalnie zielony w tych sprawach i staram się wszystko ustawiać tak jak mówicie, ale nie jest to łatwe :slight_smile:
Mała poprawka nie to zdjęcie :slight_smile:

No ale kolego musisz się zdecydować z jakiego trybu pracy chcesz korzystać!?

To znaczy zmienić Standard na N+G+B ? Jeśli tak to już to zrobiłem

Na obrazkach pokazałeś kilka różnych trybów pracy routera. W temacie pisałeś o odbiorniku więc musisz trzymać się klienta.

Teraz mam wszystko tak skonfigurowane

No to pytanie czy masz dostęp do internetu na portach LAN? Hasło wpisałeś poprawie jak sądzę?

No i nie mam dostępu do internetu :frowning: Hasło zostało wpisane poprawnie. Tylko, że jak dałem zapisz zmiany strona zmieniła się na adres IP 192.168.2.1 co w powinno się dziać, ale nie chce się już załadować