TL-WDR4300 jako most bezprzewodowy - problem z połączeniem po kablu

Ustawiłem sobie router TL-WDR4300 ( wgrany gargoyle 1.6.2.2) jako most bezprzewodowy. Adres IP mostu - 192.168.1.222, adres IP bramy - 192.168.1.1.
Router TL-WDR4300 łaczy się z routerem głównym TL-WR1043N (również wgrany gargoyle 1.6.2.2) pracującym jako brama sieciowa.
I teraz: po wi-fi wszystko działa jak powinno, natomiast gdy do routera TL-WDR4300 chcę połaczyć np. mój laptop, czy też NAS - po kablu - nie mam połączenia z internetem.
Co więcej - gdy później chcę znowu wrócić do połączenia z TL_WDR4300 przez wi-fi - to też nie mogę się połączyć. Muszę dopiero wyłaczyć z prądu router TL-WDR4300, potem mogę się znów łączyć po wi-fi bez problemu.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem istotę działania routera jako most bezprzewodowy - wydaje mi się, że powinien umożliwiać korzystanie z internetu również poprzez gniazda LAN ?
Czy może mi ktoś podpowiedzieć, co robię nie tak?

Tak dokładnie po lanie również powinieneś mieć dostęp do sieci . Pokaz ss z konfiguracji dokładniej status routera . Czy w tym czasie gdy nie masz dostępu do sieci wifi możesz pingować główny router ? Spróbuj również dopisać do karty sieciowej adresację ręcznie z poza puli głównego routera.

W tym czasie, gdy nie mam dostępu do sieci (poprzez wi-fi i gniazda lan ) WDR4300, to mogę korzystać z internetu poprzez sieć wi-fi routera WR1043N. Mam nadzieję, że o to pytałeś :wink:
Status routera:

Mam znikomą wiedzę na temat sieci, więc jesli miałbym coś sprawdzić, to proszę o dokładne instrukcje;)

Pokaż jeszcze ss z Konfiguracji urządzenia .

Proszę:

Szerokość kanału ustaw na 20 MHz. Zobacz też jeśli dopiszesz do karty sieciowej laptopa adresację ręcznie czy pojawi sie internet ( połączenie po kablu ) Wpisz tak :
IP 192.168.1.240
Maskę 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1
DNS-y 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Możesz tez ustawić obecny router jako Brama sieciowa z tym że nie będziesz miał widoczności komputerów w sieci lan .

Na razie nie zmieniłem szerokości kanału z 40 na 20, bo pomimo, że w ustawieniach mam 40 - to router nadaje w 20. Tak to wygląda przy ustawionej szerokości 40 MHz dla WDR4300 :

Z tym wpisywaniem ręcznie do karty sieciowej laptopa zaraz się zajme i dam znac, co i jak.
Aha - mam ustawione na sztywno adresy IP, jakie mają być nadawane moim urządzeniom (w routerze głównym WR1043N). To chyba nie ma wpływu na złą pracę przekażnika ?

Więc dopisz te adresy do karty sieciowej . Przekaźnik to nic innego jak przedłużenie tej samej sieci lan.

Nic nie zmieniałem w adresacji karty sieciowej laptopa - zresetowałem ustawienia TL_WDR4300, pozbyłem się ex-root i karty pamięci z gniazda usb routera i teraz łączę się bez problemu zarówno po lan, jak i po wi-fi.......cuda, panie, cuda :wink:
Na razie testuję to połączenie lan po kablu - póki co wszystko w porządku, ale co było przyczyną, że blokowało wcześniej router po lan? Ten exroot?

Osobiście też mam identyczną konfigurację tyle że pomiędzy D7 a WR1043ND i niema znaczenia czy jest exroot czy go niema łączy się bezproblemowo zarówno po Lanie jak i po wifi .