TL-WDR3600 Problem z udostępnianiem dysku

Witam.
Problem następujący: Po udostępnieniu dysk twardego poprzez router i zmapowaniu tego dysku na 2 laptopach wystepuje problem, że
brak dostępu z jednego laptopa (np Windows 7) a na Windows 8 działa. Czasem jest na odwrót. Po wpisaniu [img]192.168.0.1 wyskakuje błąd. Po zalogowaniu się na router i wyłączeniu udostępniania i po ponownym włączeniu bez restartu nawet routera problem znika. Znowu można używać zmapowanego dysku na wielu komputerach. Czasem wystarczy wstrzymać system i du*a .. znowu błąd i braku dostępu do zmapowanego dysku. Restart systemu nie pomaga, pomaga za to zalogowanie się i wył oraz wł udostępniania. Problem ten występował na oryginalnym firmware..
Zainstalowałem Gargulca. Mapowanie działało. Przestało działać urządzenie wielofunkcyjne (brak skanowania...) Na gargulcu był problem że przy kopiowaniu np 20GB rożnych plików (multimedia instalki itd) router potrafił się zresetować. (zmieniane dyski nawet na 3,5 z własnym zasilaniem) Czasem restartował się nawet po przegraniu 2-3 Gb danych. Nie dawno na stronie tplink dostrzegłem nowy firmware który rozwiązywać miał problem z udostępnianiem dysku. Radośnie powróciłem do oryginalnego firmware. Urządzenie wielofunkcyjne znowu skanuje. Mapowanie dysków. głupieje. Przy testach na paru laptopach jest loterią czy w danym momencie zadziała czy też nie. Zawsze działa tuż po logowaniu na router i wyłączeniu a następnie włączeniu udostępniania plików. HELP
Ps. mam dwa takie Routery. jeden w biurze jeden w domu i wszędzie jest tak samo ...