Tl-wdr3600 kilka pytań przed zakupem

Witam wszystkich na tym forum.
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jakby co to proszę o przeniesienie.
Mam kilka pytań przed zakupem, przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi na nie lub odpowiedzi były szczątkowe.

  1. Czy router obsługuje dyski sformatowane w systemie NTFS?
  2. Serwer FTP
  • czy są jakieś ograniczenia w funkcjonowaniu?
  • chciałby umieścic ok 10 folderów i założyć ze 2-4 konta dla różnych użytkowników
  • czy z poza sieci można normalnie sciagać lub zapisywać dane na tym ftp?
  1. chciałbym podłączyć do tego routera dysk na którym będą koncerty i filmy w hd. Dobrze by było by dostęp do tego miały następujące urządzenia: Asus O!player R1, dwa laptopy, tablet i 2 komórki, czego najlepiej użyć? Samby czy Upnp?
  2. Czy można uruchomić serwer ftp i sambe/unpn w tym samym czasie? czy oba te systemy mogą korzystać z tych samych zasobów dysku twardego?
  3. Jak z transferami? Dodam, że Asus O!player jest połączony kablem z routerem.
    Będę wdzięczny za odpowiedzi/podpowiedzi do nurtujących mnie pytań...

Tutaj zaglądałeś http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2268&model=TL-WDR3600

Liczyłem raczej na odpowiedz kogoś kto używa takiego routera niż link do strony producenta

Dla oficjalnego firmware to:

  1. Tak
  2. Wiem ze są ograniczone ilości udostępnionych folderów jak i ilość kont użytkowników, jednak nie umiem określić jakie to są ilości. Dla OpenWrt (gargoyle): Nielimitowane. Uprawnienia można dać inne dla każdego użytkownika.
  3. Wszystko zależy od urządzeń. Samba działa bardzo dobrze. z DLNA (uPnP) jest różnie.
  4. Tak
  5. Z transferami może być różnie. Dużym ograniczeniem jest WiFi ( około 12 MB/s) Prędkość portu USB

Wszystko opisałem dla modelu WDR4300 Który różni się tylko wydajniejszym WiFi dla 5GHz.

Dzięki za odpowiedz :slight_smile:
Co do prędkości to mam nadzieję że nie będzie tak źle biorą pod uwagę że odtwarzacz multimedialny będzie połączony kablem z routerem :slight_smile:

Trzeba dodać że jest ograniczenie co do pojemności dysku i wynosi 2T.

akurat taki dysk mam 3,5cala 2t w kieszeni z własnym zasilaniem z systemem plików ntfs.

Jeszcze trochę martwią mnie transfery przy strumieniowym odtwarzaniu multimediów.

Tak jak pisałem, odtwarzacz multimedialny Asus O!player połączony kablem z routerem.
Jak będzie wyglądało odtworzenie np. koncertu plik 8-10gb w formacie mkv. Czy lepiej udostępniać przez sambę czy upnp/dlna i czy nie będzie się przycinało?
Edit: I jeszcze jedno, jeśli nie mam w domu żadnych urządzeń działających w częstotliwości 5ghz to czy jest sens by było to włączone?

Testowałem podobne pliki na WDR-4900N i przy odtwarzaniu nie było problemu. W takim przypadku ja wyłaczyłem radio na 5GHz.