TL-WDR3500 z OpenWrt po reboot jakby cegła

Witam, to mój pierwszy post tutaj i pierwsze, niezbyt udane poczynania w temacie OpenWrt.
Router to TL-WDR3500, dzisiaj wgrałem mu OpenWrt z Luci.

Chciałem zainstalować miniDLNA, by zwolnić pamięć odinstalowałem USB Printer i Transmission. Oczywiście nie wystarczyło więc zainstalowałem je ponownie i z menu dałem reboot. Zauważyłem jeszcze na górze informację, że nie zastosowane są jakieś zmiany ale reboot poszedł.

Te ostatnie zmiany robiłem na laptopie poprzez wifi i po reboocie laptop już się nie połączył z siecią.
Z peceta, po kablu też nie można było wejść na 192.168.1.1, co ciekawe udało mi się zalogować na root poprzez putty. Jakiś czas później próbowałem ponownie i już nie udało się połączyć.

Aktualnie sytuacja wygląda tak: W Windowsie na ikonce sieci żółty trójkąt, trwa identyfikowanie ->sieć niezidentyfikowana, Windowsowe rozwiązywanie problemu nie pomaga, karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. Podobnie zresztą jest na laptopie też po kablu.

Reset/WPS nie pomaga.

Lampki na routerze:

  • dioda zasilania: On
  • gwiazdka: Miga
  • wifi1: Off (w OpenWrt wyłączyłem wifi 5ghz)
  • wifi2: On a w czasie nawiązywania połączenia Miga, potrafi się wyłączyć ale po wciśnięciu przycisku WPS znowu jest na ON
  • lan: Miga
  • internet: Miga
  • usb: Off (mimo podłączonego dysku)

Ktoś z Was ma jakieś pomysły co się mogło stać?
Router zakupiłem w piątek na Allegro i formalnie mam 10 dni na zwrot

Próbowałeś trybu filesafe?

Dzięki, spróbuję bo sam już na to wcześniej trafiłem, doradzono mi też failsafe na innym forum.
Ponoć przyczyna tych problemów mogła być próba odinstalowania przeze mnie modułów systemowych.
Na razie robię sobie przerwę na browarka bo siedzę już nad tym routerem od wczoraj - najpierw oprogramowanie firmowe i zrootowany TV, dzisiaj OpenWrt.

Akurat to nic nie pomoże. Jeśli pobierasz obraz z gotowymi pakietami ( np luci) to odinstalowanie pakietu zabierze dodatkowe miejsce, ponieważ na "przestrzeni dyskowej" musi on zapisać informację które pliki w obrazie ma uznać za usunięte.
Jeśli potrzebujesz więcej miejsca to zainstaluj czyste OpenWrt i do niego sam doinstaluj pakiety.

Dobra, udało się poprzez safefail i firstboot :slight_smile: Dzięki
Z czystym OpenWrt, tak jak radzisz bedę musiał spróbować
....szkoda Przybylskiej, przed chwilą przeczytałem o jej śmierci. Rak trzustki to prawie wyrok i pewnie o tym wiedziała, chyba w porządku dziewczyną była.