TL-WDR3500 MAC OS Time Machine jak w Time Capsule

Witam.
TL-WDR3500 v1 na 3.13.34 Build 130909 Rel.46031n (dalej zwanym TL)
Próbuje znaleźć informację jak ustawić usb rutera aby możliwe było korzystanie z makowego programu tworzącego kopie zapasowe na podpiętym do TL-WDR3500 dysku.
opis programu: (dalej zwanym TM):

opis dedykowanego urządzenia apple: (dalej zwanym TC):

Jakiś czas temu odnalazłem na amazone ze sprzętowo mój TL i TC są identyczne pomijając fakt że TL ma wiecej RAM, a pomysł użycia TL jako substytutu TC zrodził się po czasie, a strona z tą informacją została już skasowana.

Teoretycznie wystarczyło by aby Mac OS X Lion 10.7.5 (11G63) wykrył hdd podpięty do rutera w "urządzenia", a jak na razie używając funkcji w FINDER "połącz z serwerem… "smb://tplinklogin.net" volume1 wyświetlane jest jako zawartość udostępniona, a sam TL wyświetlany jest jak komputer klasy PC z udostępnionym katalogiem. Takiego katalogu nie można dodać do TM jako docelowe miejsce odkładania migawek kopi zapasowej

57

Gdyby TL dało się skonfigurować jak NAS wtedy dysk był wyświetlany jako urządzenie, a TM widziało by HDD tak samo jak zewnętrzny podpięty bezpośrednio do maca przez USB ale nie sądzę aby było to możliwe. Możliwe że się mylę.

Kolejnym problemem jest fakt iż TL nie wykrywa partycji w Format: Mac OS Extended (kronikowany), a TM nie działa na partycji z innym systemem plików.

Jak mam zrobić aby zadziałało ? - oczywiście wgranie alternatywnego oprogramowania czy ingerencja w sprzęt wchodzi w rachubę bo nie zależy mi na gwarancji byle by działało jak potrzebuje

Pytanie dodatkowe: mając 1 USB czy mogę podłączyć więcej urządzeń korzystając z Hub USB ?

Pozdrawiam

Na OpenWRT piszą że da się.
Tutaj poradnik: Time Capsule on OpenWRT (Apple File Protocol Server with Time Machine Support)
Jeśli masz jakieś pytania, coś jest dla Ciebie nie zrozumiałe to postaram się pomóc.