Tl-wa854re

Witam,
Mam problem, a w sumie to nawet dwa :slight_smile:
Pierwszy problem jest taki, że po skonfigurowaniu repeatera/extendera TP-LINK TL-WA854RE nie mogę dostać się do panelu administracyjnego (stosuję link www.tplinkextender.net).
Drugi problem jest gorszy. Polega on na tym, że repeater chodzi 2-3h i po tym czasie diody sygnału WiFI zaczynają jednocześnie migać. W statusie połączenia internetowego pokazuje się sygnał z wykrzyknikiem i generalnie cyklicznie łączy i rozłącza połączenie. Po odłączeniu repeatera od zasilania jest OK ale po jakimś czasie sytuacja się powtarza.
Będe wdzięczny za wszelką pomoc :slight_smile:

Po drugiej stronie jakie masz urządzenie? Jaki poziom sygnału na wzmacniaczu? Tryb wzmacniacza bywa bardzo kapryśny przy słabym sygnale i dużych zakłóceniach.

Mam router TP-LINK TD-W8951ND. Internet od Neostrady/Orange.
Zasięg na wzmacniaczu ma 4/5 kresek. Czasami spadnie do 3/5 ale to rzadko. Z instrukcji producenta wyczytałem, że wzmacniacz powinien odbierać sygnał przynajmniej na 3 kreskach.
Postaram się umieścić go w zasięgu 4 lub 5-ciu kresek i sprawdze czy wtedy będą takie anomalia. Jeżeli nie to sprawa będzie jasna :slight_smile:
A co do mojego pierwszego pytania, to jak mogę zalogować się do skonfigurowanego wzmacniacza? Bo link www.tplinkextender.net nie działa.
pozdrawiam

Musisz na wzmacniaczu ustawić Static IP w zakładce LAN taki z podsieci głównego routera.
W8951ND - 192.168.1.1
WA854 - 192.168.1.254
Wtedy logujesz się na adres 192.168.1.254 i masz dostęp do repeatera.
Przetestuj także sieć bezprzewodową w trybie 802.11g ma głównym routerze - powinno być stabilniej.

A czy takie urządzenie może znajdować sie w nieogrzewanym miejscu, a zimą pracować w minusowych temperaturach ?

Dopuszczalna temperatura pracy:
0℃~40℃ (32℉~104℉)
Dopuszczalna temperatura przechowywania:
-40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza:
10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania:
5%~90%, niekondensująca

Jeśli cały czas będzie zasilane to nawet ujemna temperatura nie zaszkodzi.

Tak jak kolega Heinz mówił stałe zasilanie będzie gwarantować poprawną pracę urządzenia nawet w ujemnych temperaturach.