TL-WA854RE - sieć ograniczona

Witam, postanowiłam napisać w tym wątku, bo chyba mam do czynienia z problemem podobnym jak przedstawiony powyżej. Kilka dni temu skonfigurowałam TL-WA854RE z routerem ZTE F660 na zasadzie szybkiej konfiguracji podanej w instrukcji urządzenia, po przeniesieniu extendera w miejsce docelowe, połączenie się z internetem było możliwe tylko z jednego laptopa, dla którego i tak co chwilę połączenie ograniczało się. Pozostałe urządzenia- drugi laptop, smartfon w ogóle nie uzyskiwały połączenia z internetem. Dziś zresetowałam extender i przeprowadziłam konfigurację za pomocą przeglądarki i tu problem- przy próbie połączenia się z utworzoną dla extendera siecią zasięg jest pełny, ale połączenie cały czas ograniczone. Bardzo proszę o pomoc i wskazówki jak można problem rozwiązać.
[img]Wątek wydzieliłem - Heinz

Witam.
Czy komputer podłączony do repeatera ma dostęp do internetu jak repeater jest podłączony blisko głównego routera?
Jaki jest poziom sygnału na repeaterze w miejscu docelowym ( ile diod jest zapalonych od zasięgu.

Wygląda na to, że powtarza się sytuacja sprzed kilku dni- po kilku próbach rozłączania i ponownego nawiązywania połączenia, udało mi się uzyskać połączenie w laptopie, z którego przeprowadzałam konfigurację. Połączenie mam też w bezpośrednim sąsiedztwie routera. W miejscu docelowym zasięg to 3/5 diod (czasem wskakuje 4/5, po czym spada do 3/5). Nie mam natomiast możliwości połączenia się z innych urządzeń w miejscu docelowym- smartfon cały czas próbuje nawiązać połączenie i uzyskać IP- bezskutecznie. Po przeniesieniu extendera w gniazdko koło routera i próbie nawiązania połączenia ze smartfonu stojąc tuż obok połączenie jest możliwe.
Router jest na piętrze, urządzeń próbuję używać na parterze. Za słaby router?

Wygląda na to że sygnał w miejscu docelowym jest za słaby , aby można było uzyskac stabilny link pomiędzy ZTE a WA 854RE. Wgraj program inssider i pokąż jak wygląda sygnał w miejscu docelowym . Jak masz możliwośc przestaw router główny w inne miejsce i zobacz co uda się osiągnąc.

Takie dane pokazał mi zasugerowany program. Z przeniesieniem routera na dłuższą metę sprawa będzie kłopotliwa, kable na podłodze odpadają, kucie ścian też problem. Może po prostu powinnam zainwestować w lepszy router? Ten, który mam zostawili mi instalatorzy, więc przypuszczam, że jest raczej niskopółkowy.

Na takim poziomie -83 dBm nie ma szans na stabilny link , musi być poniżej -70 i niżej . Co do routera to możesz podmienić na inny .Pamiętaj jednak że wifi to loteria tym bardziej w zabudowie .

Wartość, którą podałeś ma dotyczyć sieci dla routera i tej dla WA854RE (u mnie spidernet_4_EXT) jednocześnie też? Bo w przypadku tej drugiej zdaje się wartość jest ok. No i smutna obserwacja- coś, co miało pomóc i wzmocnić połączenie całkowicie uniemożliwia jego uzyskanie :expressionless: Bez tego gadżetu w gniazdku internet z kaprysami, ale jednak działa.

Wartość -83dBm to jest ta wartosć od głownego routera w miejscu docelowym czyli za niska.

Rozumiem. Kierując się tymi wskazówkami spróbuję czasowo pokombinować z lokalizacją routera.
BARDZO dziękuję za zainteresowanie problemem i szybką, fachową pomoc.

Służymy pomocą :). Zapraszamy ponownie na nasze forum. Pozdrawiam