TL-WA854RE Problemy i pytania

Jeszcze raz powtórzę, nie dotykaj Funbox-a wszystko konfigurujesz na TP-linku - tej metody się trzymamy.

Czyli nie potrafię tego zrobić.. Mam zresetować ponownie extender i jeszcze raz skonfigurować go?

Tak dokładnie, reset TP-link do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja ta jak w poradniku

  • adres IP ustawiasz na 192.168.1.254
  • włącz DHCP 192.168.1.200 - 192.168.1.250 z bramą 192.168.1.1
  • połącz się z siecią Funbox-a i testuj.
    Abyś mógł wejść na TP-linka musisz być w tej samej podsieci czyli adres IP na karcie bezprzewodowej 192.168.0.200 / 255.255.255.0 musisz ustawić ręcznie.

[quote="Marcin, post:14, topic:8825"]Abyś mógł wejść na TP-linka musisz być w tej samej podsieci czyli adres IP na karcie bezprzewodowej 192.168.0.200 / 255.255.255.0 musisz ustawić ręcznie.[/quote][quote author=Administrator

Właśnie tego nie potrafię.

To znaczy z czym masz problem? Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych? Dopisałeś adres IP do karty bezprzewodowej? Połączyłeś się z siecią TP-linka?

Ehh kompletnie pana nie rozumiem i na prawdę nie mam pojecia o czym pan do mnie pisze! Ponownie konfigurowałem router i nawet nie miałem gdzie ustalać IP i wszystkich innych rzeczy o których pisał, jest jak wcześniej znów połączyłem się ze wzmacniaczem, nadal mam 150mbs zamiast 300 i nadal miga mi to światełko..

Pozostaje zaprosić fachowca aby skonfigurował dostęp do internetu bo inaczej wytłumaczyć nie potrafię (to naprawdę są podstawy sieci). Wszystko masz w poradnikach.




Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Ustawiłem IP w karcie bezprzewodowej i bez zmian nadal nie otwiera mi tej strony... nie mogłem nawet wejść wtedy na to forum.
192.168.0.200 / 255.255.255.0

A czegoś takiego po prostu nie mam w mojej konfiguracji ani nie mogę na to wejść ...

No to pokaż co masz. Jak sam widzisz jest to WA850REv1 ty masz WA854RE ale zasada jest ta sama tylko że łączysz się bezprzewodowo.

Mam tylko Quick Setup

Z Quick Setup-a możesz wyjść nie musisz go używać. Polecam poprzeć swoje wypowiedzi obrazkami będzie mnie i tobie łatwiej.

Musiałbym znowu resetować tak jak wcześniej żeby w to wejść... wszystko gra ale nwm czemu co tydzień rozłącza mi się, a zamiast 300mbs mam 150.. No nie ja mam tam po prostu yyulko quick setup i dostęp tylko gdy na nowo konfiguruję wzmacniacz.

Wszystko zależy od:

  • poziomu sygnału
  • poziomu zakłóceń
  • konfiguracji routera i wzmacniacza
  • tego jak "dogadują: się urządzenia (różni producenci).

Nwm czy lepiej mieć wzmacniacz pod biurkiem najbliżej pc, przy ścianie nie daleko biurka czy w kuchni/łazience które mimo że są daleko to nie ma w nich urządzeń które mogą zakłócać. W połowie(przedpokój) między salonem z routerem, a moim pokojem nie mam gniazdka.

Wiem, że pod biurkiem rozłączył się 2 razy przez 2 tygodnie.

Takie rzeczy trzeba dobrać doświadczalnie. Poziom sygnału nie powinien być niższy niż 30-40% na wzmacniaczu z głównego routera. Czasami trzeba ograniczyć pasmo do 20MHz w sieci bezprzewodowej. Tak jak mówiłem na stabilność ma wpływ wiele czynników.
Z Quick Setup-a możesz wyjść guzikiem EXIT i jesteś w normalnej konfiguracji.

Ok, przy większych problemach sprawdzę.. Dzięki.

Zrobiłem to tak jak polecałeś, powpisywałem co trzeba gdzie trzeba i.. bez zmian.Tak, restartowałem.

To znaczy? Zakładaj że nie widzę twoje konfiguracji i nie wiem co się dzieje z siecią.