TL-WA850RE zrywa połączenie

Witam,
Również mam problem ze zrywającym połączeniem przez TL-WA850RE. Problem o tyle nietypowy, że zrywane jest tylko połączenie z internetem, natomiast wygląda na to, że po LAN'ie zostaje utrzymane. Testowałem różne warianty, także przytoczone w niniejszym temacie i nic nie pomaga. Poniżej skan sieci:

gdzie parter to TL-WA850RE, natomiast edimax_0 to edimax AR-7284WnA.
Zerwanie połączenia potrafi być krótkotrwałe i w ciągu 2 sekund przywrócone, a czasem może trwać aż do skończenia mojej cierpliwości i zresetowania urządzeń. Częstotliwość od 2x na minutę do jednego razu na 10 minut, bez reguły. Próbowałem ręcznie ustawiać szerokość pasma (co ciekawe przy 20M, prędkość transmisji spada z ~140Mbit/s do ~60Mbit/s) - nie pomogło. Także ograniczenie sieci do standardu G niczego nie zmieniło. Problem z zasięgiem także odpada. Jedyne czego jeszcze nie sprawdziłem, to wyłączenie zabezpieczeń sieci, ale ta opcja - nawet gdyby wypaliła - niekoniecznie mi się podoba. Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy problem może leżeć po stronie urządzenia edimaxa, mimo że przy bezpośredniej łączności wszystko jest w porządku?
Wydzieliłem jako nowy wątek aby nie mieszać tematów - Administrator

Skoro twierdzisz że masz typowo problem z dostępem do internetu a sieć LAN zostaje to zaczął bym od DNS-ów. Jeżeli jest taka możliwość na Edimax-ie to dopisanie do DHCP tego routera a jeżeli nie to wpisanie na stałe do karty sieciowej komputera.

To nie problem DNSów, ani DHCP. Repeater ma zrobioną rezerwację w DHCP edimaxa. Być może jednak problemem nie jest internet, a cała sieć.
W fazie kolejnych testów okazało się, że po jakimś czasie połączenia routera z repeaterem, router pada... Przestaje odpowiadać i trzeba go twardo zrestartować. Więc teraz moja teoria skłania się ku problemowi kompatybilności edimaxa z repeaterem. Jaki router adsl tplinka będzie dobrze współgrał z tl-wa850re? Skłaniam się ku opcjom budżetowym...

Ta rezerwacja może być problemem. Spróbuj sieć zabezpieczyć tylko kluczem. Rezerwację po adresie fizycznym wyłącz całkowicie.

Dziękuję za zainteresowanie. Niestety ale ŻADNA opcja z możliwych do wykonania konfiguracji nie pomaga. Połączenie pomiędzy edimaxem a tl-wa850re po prostu kuleje i nic nie da się na to poradzić. Dzisiaj wziąłem ten repeater do pracy, gdzie używamy tplinka i wszystko działało bez zarzutów. Niestety, pozostaje mi tylko wymiana routera bazowego :frowning:

Tak to wygląda że się nie dogadują jednak.