TL-WA830RE konfiguracja i Samsung Smart TV

Panowie mam mały problem z konfiguracją tego extendera - sytuacja wygląda tak:

  1. Router TpLink WDR3600 (główny - internet kablowy) postawiony w mieszkaniu, piętro wyżej (w tym samym pokoju - tzn nad ruterem głównym jest:
  2. Wzmacniacz sygnału TL-WA830RE
    Przy konfiguracji TL-WA830RE zaniepokoiła mnie wartość sygnału z routera głównego oscylująca na 10% mocy (chodzi mi o wartość w GUI TL-WA830RE)

Laptop na 2-gim piętrze (tam gdzie wzmacniacz) łapie sygnał z TL-WA830RE (full sygnał - domyślam się że działa przez wzmacniacz)

jednak w tym samym pokoju stoi Samsung SmartTV, który wykrywa tak samo mocny sygnał jak laptop ale za żadne skarby nie łączy się z tą siecią ?! Informuje jedynie że złe są ustawienia zabezpieczeń sieci !?
Dodaj jeszcze że na WDR3600 zmieniłem zakres IP ze 192.168.0.100 - 199 na 192.168.0.100 do 254 (ten ostatni właśnie ma TL-WA830RE)
Proszę o pomoc w konfiguracji

W jakiej odległości jest ten WA830RE od WDR? może lepiej go jako AP?

w linii prostej jakieś 3-4 metry (dzieli ich tylko strop)
przy ustawieniu TL-WA830RE jako AP musi on mieć wpięty kabel ? (bo musiał bym wiercić w stropie a to raczej nie wchodzi w rachubę)

Więc AP odpada. Jako sprawdź jaki będzie miał sygnał jak ustawisz go na drugim końcu pokoju. Fale WiFi nie roznoszą się pionowo.
Możesz spróbować podłączyć TV kablem do WA830RE.

podłączyłem go kablem prosto do SmartTV ale też nie potrafił się połączyć z główną siecią
Poza tym kwestię WiFi rozwiążę w prosty sposób jedną z anten WDR3600 ustawię poziomo, i wygnał będzie nadawała do góry i na dół - tylko jak tego TL-WA830RE dobrze skonfigurować by to wszystko działało jak należy

Macie jakieś sugestie w mojej sprawie ?

Najpierw zrób, żeby wzmacniacz łapał sygnał z głównego routera. Minimum -75dBm(25%).
Jak sieć zacznie działać przez wzmacniacz (np laptop) to zajmij się telewizorem. Warto zaktualizować firmware w routerze, wzmacniaczu i telewizorze.

Jak możesz to podaj zrzut z programu inSSIDer zainstalowany na laptopie w miejscu usytuowania wzmacniacza.