TL-WA830RE jako acces point z FUBOX neostrada

Cześć.
Nie wiem czy już był poruszany taki temat, ale jak nie spróbuje to sie nie dowiem...
Z góry przepraszam, jesli napisze cos nie tak, ale jestem w tym całkiem "ciemny"
Otóż zakupiłem TL-WA830RE żeby zwiekszyć sygnał zasięgu sieci Wi-Fi z Funboxa...
W skrócie opisze tylko mój problem - otóż na 1 pietrze mam FUNBOXA, a na 4 wstawiłem TL-WA830RE - na szczęście odnalazł złapał siec na 2 kreskach i jako tako internet jest... zamiast 40Mb ma 6Mb....
Ale moje pytanie brzmi następująco... Czy moge tego TL-WA830RE jakoś ustawić jako ACCES POINTA przez Wi-Fi??
Tzn chodzi mi o to, by On nie zwiekszał sygnału tej samej sieci tylko, żeby złapał internet z FUNBOXA i stworzył nową sieć pod inną nazwą i z innym hasłem dostępowym do tej nowej sieci??
z góry dzieki za odpowiedź
pozdrawiam

Tak może zrobić ale jak połączysz kablowo urządzenia.

Na Gargoyle też dostaniesz taki tryb. Konfiguracja jako Brama sieciowa - Połączenie DHCP bezprzewodowo.

Niestety Kabel odpada, bo nie mogę go pociągnąć przez 20 metrów kabla po elewacji zabytkowej kamienicy :-/
A co to ten Gargoyle?? Masz na myśli jakieś oprogramowanie do routera?? Pewnie przez zmianę oprogramowania traci się gwarancje?? Czy jest On w miare prosty do obsługi dla takiego nie znającego się? :slight_smile: No i ostatnie pytanie... czy jak go teoretycznie wgram to nie zepsuje się np. moc zasięgu Wi-Fi? Nie ukrywam że tego chciałbym uniknąć, bo miałem wcześniej różne repeatery do prądu i nie łapały mi Wi-Fi a ten TL-WA830RE na szczęście złapał 2-3 kreski i teraz na górze mam średnio 12Mb, a na głównym dolnym FUNBOXie 42Mb

Gargoyle jest oprogramowaniem alternatywnym. Prosty jest w obsłudze i intuicyjny. Zawsze możesz wrócić do firmowego.

Na OpenWRT można by WDS zrobić i nie potrzeba przy tym żadnych kabli, choć się traci 50% transferu wifi.