TL-WA750RE pytanie

Witam wszystkich na forum. Nabyłem repeater TL-WA750RE. Konfiguracja przebiegła bez problemu. Urządzenie spełnia swoje zadanie. U mnie akurat wzmacnia sygnał dla przystawki/dongla smart tv który to ma dosyć słabą antenę wewnętrzną, a router mam w innym pomieszczeniu. Do rzeczy... mam następujące pytanie: Czy gdy zmienię kanał nadawania w routerze macierzystym TL-WR740N to muszę dokonać rekonfiguracji repeatera ? Zauważyłem że po zmianie kanału w routerze repeater zadziałał bez tego ale chyba sygnał jest ciut słabszy (był na 3, jest na 2). Najlepszy kanał wybrałem po skanowaniu wifi analizerem. Będę wdzięczny za info :slight_smile:

Nowy kanał może być bardziej zaszumiony (zakłócenia).

Poziom sygnału w repeaterze wrócił do normy na 3 kreski. Chciałem mimo wszystko go zresetować i ponownie ustawić pod przeglądarką no i zonk >:( Po resecie (dłuższe przytrzymanie przycisku) on sam się ponownie ustawił. Nie udało mi się połączyć ze stroną konfiguracyjną. No i teraz pytanie: Czy reset zrobiłem właściwie ? czy jest jakaś inna procedura poza dłuższym przytrzymaniem przycisku ?

Pewnie zadziałało SMART DHCP, sprawdź jakie IP jest nadane przez główny router dla wzmacniacza (DHCP List).

Jak to ponownie sie ustawił? Po wykonaniu resetu do ustawień fabrycznych Twoje ustawienia znikają. Połącz sie kablowo i wpisz do przeglądarki adres 192.168.0.254

Dzięki CHACA, pomogło połączenie kablowe. Nie wiem czemu po wifi nie można się połączyć ::slight_smile:

Ponieważ wszystkie dotychczasowe ustawienia zostają zresetowane do domyślnych.
Temat zamykaj.