TL-WA750RE - problem z repeaterem

Witam wszystkich z tego forum, zakupiłem ostatnio repeater TL-WA750RE, skonfigurowałem go bez najmniejszego kłopotu przez wifi.
Niestety działanie jest dalekie od zamierzonego :frowning:
W najdalszym miejscu mieszkania sprawdzając szybkość połączenia na speedtest.net miałem przed zainstalowaniem repeatera D:~7Mb/s, U:~9Mb/s, po uruchomieniu repeatera D:~2,5Mb/s, U:~7Mb/s. Telefon, który mając słabszą antenę osiągał w tym samym miejscu D:2, U:1,5, przy włączonym repeaterze nawet nie jest w stanie przejść przez test pinga.
Próbowałem różne miejsca w mieszkaniu. Kierując się instrukcją do wyższego modelu na tym forum ustawiłem na repeaterze statyczne IP. Próbowałem różne kanały. Efekt wciąż podobny :confused:
Ma ktoś może jakieś pomysły co może być nie tak, bo ja zaraz zwariuje :wink:
Dzięki z góry,
pozdrawiam,
Paweł

witaj
sprawdz czy możesz wymusić tryb N. Miałem kiedyś podobny problem, bardzo słaby download, po wymuszeniu tylko trybu N było OK. Sprawdz czy po włączeniu go bliżej głównego routera sytuacja się poprawia czy nadal jest tak kiepsko, w razie czego może sterownik uaktualnić.
Troche mnie przeraziłeś bo miałem w najbliższej przyszłosci zakupić ten repeater, a teraz jednak się nad nim zastanowię.

To normalne że repeater ma negatywny wpływ na prędkość działania sieci (internetu). Zwróć uwagę że urządzenie ma jedno radio a musi odebrać i potem nadać sygnał.

No ja nie liczyłem na to, że będzie tak samo jak pod routerem, ale jak jest GORZEJ niż było to chyba nie o to chodziło? :wink:

Dużo zależy od poziomu sygnału i zakłóceń jakie masz w okolicach. Prędkość ma prawo być o połowę mniejsza niż ta która jest w połączeniu bezpośrednio na routerze.

Całkowita prędkość twojego łącza to? Zrób w tych najdalszych miejscach mieszkania pomiar siły sygnału za pomocą programu inSSIDer i zapodaj na forum.

Moje łącze to 120 Mbit.

Wg inSSIDer'a mój sygnał z rutera:

  • najlepszym miejscu -37
  • w najgorszym -60

z repeatera:

  • w najlepszym -25
  • w najgorszym -58 (to samo miejsce)

Wg inSSIDera mimo, że jestem pod samym repeaterem (tzn fizycznie pod nim stoje) to wciąż jestem połączony z siecią z rutera (tak powinno być?).

Może tak być bo urządzenia SOHO (użytek domowy) nie posiadają roamigu.
Można trochę na to wpłynąć, zmieniając parametry karty sieciowej
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=592

Zmieniłem ustawienia karty sieciowej na agresywne. Wg inSSIDera wciąż jestem połączony ze słabszą siecią.
w iPhonie nawet nie mam jak tego zmienić.

Czyli rozumiem, że zakup tego repeatera to był totalny bezsens? :smiley:

To ty powiedziałeś.
Osobiście użył bym do tego PLC lub dodatkowego Access Pointa ale połączonego kablowo do głównego routera. Szkoda że piszesz dopiero po zakupie.

Postaram się go oddać i się odezwę :frowning:
Dzięki za pomoc anyway :slight_smile:

Zapraszam do poczytania