TL-WA730RE pomocy, problem... modem cisco epc3010

Witam,
Mam za zadanie skonfigurować router TL-WA730RE, który w zasadzie jest range extenderem z funkcją AP. Nie wiem czy dobry sprzęt został kupiony. Otóż po podłączeniu TPLINK'a do modemu jako Access Point internet działa tylko w jednym urządzeniu aktualnie podłączonym do sieci - inne urządzenia mają status ograniczenia bądź braku łączności.
Interesuje mnie podłączenie do sieci systemu multimedialnego LG i kilku urządzeń przenośnych.
W statystykach widzę adresy MAC urządzeń podłączonych do sieci, ale widać po liczbie odebranych pakietów, że coś jest nie tak.
Pierwszy raz spotykam się z zabawami w ręczne zmienianie adresu ip karty sieciowej, żeby dostać się do konfiguracji routera... Czy mogę jakoś zmienić ip tejże konfiguracji na takie jakie automatycznie jest przydzielane np. laptopowi czyli 31.11.204.XX?
Na koniec dodam, że Quick Setup totalnie zamieszał mi w głowie jeśli chodzi o DHCP... Czy to ma być ON czy OFF w końcu. Moim zdaniem ma być włączone, dzięki czemu będzie przydzielało ip w sieci automatycznie nowym urządzeniom, z kolei w setupie jest napisane aby wyłączyć coby uniknąć problemów...

Trochę nie udany zakup bo potrzebujesz router bezprzewodowy z gniazdem WAN RJ45 np. WR740N, WR841N