TL-WA701ND w trybie repeater problem

Chcę rozszerzyć zasięg wifi. Router to TL-MR3420 wersja 2, access point to TL-WA701ND wersja 1.
Chcę bezkablowo rozszerzyć zasięg wifi na dwie kondygnacje niżej, oryginalnie sygnał ledwo tam dochodził (jedna, dwie kreski na laptopie).
Ustawiłem AP: IP stałe w ramach IP routera, gateway ok, DHCP tylko w routerze, WPA. AP ustawiony w miejscu, gdzie sygnał z routera dochodzi.
Rezultat, laptop ma sieć, pięć kresek, SSID oryginalne z routera, ale przy włączeniu jakiejkolwiek strony pojawia się "połączenie zresetowane".
Pomocy!

WA701ND konfiguracja Repeater

Mam wersję v1, czyli z innym interfejsem.
Tak, jest ustawiony w tryb uniwersal repeater, reszta, jak w poście wyżej

Sieć z głónwego routera jest widoczna? Klucz wprowadziłeś poprawnie? Co masz w statusie WA701ND?

Sprawdzę, jak wrócę do domu.
Natomiast z tego, co pamiętam, w sieci rozszerzonej (patrząc na miejsce w domu i kreski wifi) mogłem wejść w oba urządzenia przez przeglądarkę. Nie było tylko internetu.
Po wyłączeniu AP, kiedy przeszedł z powrotem na ledwo dostępny zasięg routera, net był.
To mnie dziwi.

Spróbuj uzupełnić DHCP głównego routera o bramę i DNS-y. Sprawdź czy DHCP na WA701ND jest wyłączone.

DHCP w AP jest wyłączone.
Jakie wartości wpisać w bramę routera i DNS?
Rozumiem, że dalej dla AP gatewayem będzie adres IP routera?

Brama to adres routera a DNS-y twojego dostawcy internetu lub 8.8.8.8 i 8.8.4.4

OK, dzięki, sprawdzę i się odezwę.
Miłego wieczoru

Po konfiguracji zrób SAVE i Reboot routera aby zmiany zaczęły funkcjonować. Czekam na efekty pracy.

Dodałem DNS Orange primary i secondary. Brama w DHCP już była.
Dla innych użytkowników: warto znaleźć miejsce, gdzie w AP podczas szukania routera głównego pojawi się ok 20dB, nie mniej. Wtedy sygnał jest wystarczający żeby dalej efektywnie rozszerzyć sieć.
Bardzo dziękuję za pomoc!

Oczywiście sygnał jest bardzo ważny dla stabilnej pracy wzmacniacza. Temat zamyka a w razie problemów zapraszam ponownie. Administrator.