TL-WA701ND i problemy ze wzmacnianiem sygnału

zaraz spróbuję, ale najpierw głupie pytanie :). Jak z komputera, z którego piszę (łączy sie przez Wifi) dostać się do strony z konfiguracją 701 ND? w 701 zmieniłem adres na .0.254 (było 1.254) ale jak wpiszę 192.168.0.254 to się nie łączy, a z router (..0.1) - tak

Zresetuj go do ustawień fabrycznych i skonfiguruj od nowa.

Wpisuję nowy gateway w menu DCHP->Default Gateway to dostaję błąd
Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Jak wpisuję w Network->Gateway (tutaj zostalo Static IP i to co jest fabrycznie) to:

Error code: 2001
Bad Gateway, please input another one.

Co robię źle?

Zmien najpierw to static IP na:
IP 192.168.0.254 ( o ile IP głównego routera to 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1 ( IP głównego routera)
Konfiguracja po zapisaniu ustawień i restarcie urządzenia:
DHCP Settings: Enabled
Default Gateway: 192.168.0.1
DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS.
Najlepiej restart obu urządzeń.

Dopytam - ten Gateway zmieniam w menu Network a NIE DCHP?

Jednym i drugim.

No więc robię tak (701ND jest podpięty kablem do komputera na którym piszę):
Zmieniam static IP na:IP 192.168.0.254 (IP głównego routera to 192.168.0.1)
Zmieniam maskę na 255.255.255.0
Zmieniam Gateway na 192.168.0.1
Urządzenie się restartuje.... i nie mam do niego dostępu. Po adresie 192.168.0.254 nie odpowiada - czy będąc ciągle podpiętym po kablu lub po podpięciu 701ND kablem do switcha (czyli i routera)
...i nie mogę wpisać poniższych komend:

"DHCP Settings: Enabled, Default Gateway: 192.168.0.1 DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS. Najlepiej restart obu urządzeń."

Na czas konfiguracji spróbuj ustawić ręcznie protokół TCP/IP wersja 4 we właściwościach karty sieciowej w komputerze na statyczne IP. IP wybierz np 192.168.0.5

Udało się skonfigurować urządzenia jak pisałeś i:

  • Ipad i SIII na dole (w zasięgu 701ND) się połączyły z siecią, niestety nie ma nadal dostępnego internetu - "jesteś offline", "brak połączenia z siecią".
  • Ipad (tylko on) potrafi się z tą dolną siecią sam rozłączyć a potem nie może się połączyć. Usunięcie/dodanie sieci pomaga.
  • Wystarczy, że z tabletem/komórką powędruję na górę (zasięg Thompson), internet się pojawia.

Jako IP w 701 podałem http://www.opendns.com/opendns-ip-addresses/, w Thompsonie nie ma możliwości ustawienia DNS w ogóle.

Jeszcze jedno pytanie: czy da się ustawić tak 701 aby "korzystał" z internetu będąc podpiętym do switcha ale wzmacniał sygnał wifi z góry? Wiem, że to dość pokrętne...
Help c.d. :slight_smile:

Mówisz o tej samej sieci?

Tak, cały wątek jest o wzmocnieniu sygnału jednej WiFi (o tej samej ssid)

To wystarczy podłączenie do switch-a i konfiguracja jako AP z tą samą nazwą sieci i zabezpieczeniami. System będzie widział jedna sieć,

Zerknij proszę na powyższą wymianę myśli. Tak zrobiłem na początku, ale urządzenia nie mogły się zalogować do dołączonego AP z tym samym ssid

Pokaż (print screen) konfigurację DHCP Settings na głównym routerze i AP - gdzieś robisz błąd bo to musi działać w tej konfiguracji.

[quote="Heinz, post:6, topic:6350"]Zmien najpierw to static IP na:
IP 192.168.0.254 ( o ile IP głównego routera to 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1 ( IP głównego routera)
Konfiguracja po zapisaniu ustawień i restarcie urządzenia:
DHCP Settings: Enabled
Default Gateway: 192.168.0.1
DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS.
Najlepiej restart obu urządzeń.[/quote]
Printscreeny takiej konfiguracji?

Chyba napisałemC DHP Settings z jednego i drugiego urządzenia.

Wrzucam paczkę screenów z obu urządzeń.
Na Thompsonie (dostarczonym przez sieć kablową) nie na ustawień DNS.

Ustaw konkretny kanał (wyłącz AUTO) i szerokość 20Mhz na TP-linku. Kodowanie WPA2/AES na Thomsonie i TP-linku.

Wielkie dzięki! Pomogło, gra i buczy

Nie ma sprawy. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.