TL-WA701ND i problemy ze wzmacnianiem sygnału

WItajcie.
Oto dom. Do domu wchodzi sygnał Internetu po kablu i idzie do routera Wifi Thompson (http://www.inea.pl/cms/att/modemy/Instrukcja_obslugi_modemu_WiFi_Thomson_TWG_870%20(01-2013).pdf). Z niego po kablu LAN sygnał idzie do switcha SF-1000D. Do jednego z wyjść switcha jest podpięty TP701 ND (V1).
Cel? Rozwiązanie problemu słabego zasięgu na piętrze, na którym NIE stoi router (taki został dostarczony przez sieć kablową, nie mam możliwości wstawienia innego). Router rozsyła sygnał po Wifi, o kojącej nazwie 'Iwona'.
Za radą kolegi z poniższego wątku ustawiłem 701ND w tryb AP:

Sieć nazwałem tak samo jak w routerze Thompsona, hasło też to samo. IP 701ND to .254, a DCHP routera jest w zakresie ...10 do ..250. Kanały nadawania na Thompsonie i TP są różne.
No i próbuję. Na piętrze gdzie NIE stoi Thompson.
Ani Ipad, ani Galaxy S3 nie mogą połączyć się z siecią bezprzewodową. Ipad się łączy i łączy, na na komórkę widzę, że utknęła na pozyskaniu adresu IP.
Idę do Thmpsona. 'Iwona' przygarnia mnie w swe ramiona od ręki oddając nowe IP. Działa.
Czyli coś źle ustawiłem na 701? Tylko co?
Ratujcie :slight_smile:
Wojtas
PS. Wcześniej próbowałem najpościej - na dole ustawić 701ND w tryb universal repeatera. Ale to nie działało - urządzenia rozłączały się, gubiły zasięg, jakby czasem nie widziały repeatera w ogóle.

Spróbuj zmienić ustawienia Sewerów DHCP
na routerze ustaw 10-100, na 701 101-200.
W 701 musisz dodatkowo ustawić adres bramy na IP routera.

zaraz spróbuję, ale najpierw głupie pytanie :). Jak z komputera, z którego piszę (łączy sie przez Wifi) dostać się do strony z konfiguracją 701 ND? w 701 zmieniłem adres na .0.254 (było 1.254) ale jak wpiszę 192.168.0.254 to się nie łączy, a z router (..0.1) - tak

Zresetuj go do ustawień fabrycznych i skonfiguruj od nowa.

Wpisuję nowy gateway w menu DCHP->Default Gateway to dostaję błąd
Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Jak wpisuję w Network->Gateway (tutaj zostalo Static IP i to co jest fabrycznie) to:

Error code: 2001
Bad Gateway, please input another one.

Co robię źle?

Zmien najpierw to static IP na:
IP 192.168.0.254 ( o ile IP głównego routera to 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1 ( IP głównego routera)
Konfiguracja po zapisaniu ustawień i restarcie urządzenia:
DHCP Settings: Enabled
Default Gateway: 192.168.0.1
DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS.
Najlepiej restart obu urządzeń.

Dopytam - ten Gateway zmieniam w menu Network a NIE DCHP?

Jednym i drugim.

No więc robię tak (701ND jest podpięty kablem do komputera na którym piszę):
Zmieniam static IP na:IP 192.168.0.254 (IP głównego routera to 192.168.0.1)
Zmieniam maskę na 255.255.255.0
Zmieniam Gateway na 192.168.0.1
Urządzenie się restartuje.... i nie mam do niego dostępu. Po adresie 192.168.0.254 nie odpowiada - czy będąc ciągle podpiętym po kablu lub po podpięciu 701ND kablem do switcha (czyli i routera)
...i nie mogę wpisać poniższych komend:

"DHCP Settings: Enabled, Default Gateway: 192.168.0.1 DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS. Najlepiej restart obu urządzeń."

Na czas konfiguracji spróbuj ustawić ręcznie protokół TCP/IP wersja 4 we właściwościach karty sieciowej w komputerze na statyczne IP. IP wybierz np 192.168.0.5

Udało się skonfigurować urządzenia jak pisałeś i:

  • Ipad i SIII na dole (w zasięgu 701ND) się połączyły z siecią, niestety nie ma nadal dostępnego internetu - "jesteś offline", "brak połączenia z siecią".
  • Ipad (tylko on) potrafi się z tą dolną siecią sam rozłączyć a potem nie może się połączyć. Usunięcie/dodanie sieci pomaga.
  • Wystarczy, że z tabletem/komórką powędruję na górę (zasięg Thompson), internet się pojawia.

Jako IP w 701 podałem http://www.opendns.com/opendns-ip-addresses/, w Thompsonie nie ma możliwości ustawienia DNS w ogóle.

Jeszcze jedno pytanie: czy da się ustawić tak 701 aby "korzystał" z internetu będąc podpiętym do switcha ale wzmacniał sygnał wifi z góry? Wiem, że to dość pokrętne...
Help c.d. :slight_smile:

Mówisz o tej samej sieci?

Tak, cały wątek jest o wzmocnieniu sygnału jednej WiFi (o tej samej ssid)

To wystarczy podłączenie do switch-a i konfiguracja jako AP z tą samą nazwą sieci i zabezpieczeniami. System będzie widział jedna sieć,

Zerknij proszę na powyższą wymianę myśli. Tak zrobiłem na początku, ale urządzenia nie mogły się zalogować do dołączonego AP z tym samym ssid

Pokaż (print screen) konfigurację DHCP Settings na głównym routerze i AP - gdzieś robisz błąd bo to musi działać w tej konfiguracji.

[quote="Heinz, post:6, topic:6350"]Zmien najpierw to static IP na:
IP 192.168.0.254 ( o ile IP głównego routera to 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
Gateway 192.168.0.1 ( IP głównego routera)
Konfiguracja po zapisaniu ustawień i restarcie urządzenia:
DHCP Settings: Enabled
Default Gateway: 192.168.0.1
DNSy: Takie jak w głównym routerze lub z google albo OpenDNS.
Najlepiej restart obu urządzeń.[/quote]
Printscreeny takiej konfiguracji?

Chyba napisałemC DHP Settings z jednego i drugiego urządzenia.

Wrzucam paczkę screenów z obu urządzeń.
Na Thompsonie (dostarczonym przez sieć kablową) nie na ustawień DNS.

Ustaw konkretny kanał (wyłącz AUTO) i szerokość 20Mhz na TP-linku. Kodowanie WPA2/AES na Thomsonie i TP-linku.