TL-W741ND w trybie WDS jako Bridge a statyczne IP klienta

Witajcie,
mam wymieniony w tytule router na oryginalnym sofcie (przyjmijmy, że nazwiemy go AP2) oraz drugi router, który nadaje po wifi (AP1). AP1 nadaje bez DHCP i jest to opcja nienegocjowalna, potrzebuję za pomocą AP2 utworzyć Bridge, czyli nadawać drugą sieć (inne SSID) w pewnej odległości.
Problem jest taki, żeby podłączyć się do AP1 potrzebne jest ustawienie klientowi IP na sztywno, w jaki sposób mogę to zrobić na wymienianym routerze w trybie Bridge oraz oryginalnym sofcie?
AP1 oraz AP2 obecnie mają dwie różne podsieci, a dostać się do AP1 mogę jedynie za pomocą właściwej kombinacji MAC/IP, MAC spoofuję w AP2, podłączenie do AP1 po wifi działa bez problemu, jednak jego podsieć nie pojawia się w tablicy routingu.

Co za problem skonfigurować adresację w jednej podsieci dla wszystkich urządzeń?

Rozwiń proszę myśl

To chyba ty masz problem z konfiguracją!?

Zasugerowałeś propozycję i nie do końca łapię co masz na myśli, więc proszę Ciebie o więcej szczegółów.

Zadałeś pytanie że masz problem z dostępem do urządzeń bo adresację IP mają w różnych podsieciach, ja odpowiedziałem że co za problem zmienić ją na ręcznie na taką z tej samej podsieci tym bardziej że masz konfigurację WDS (bridge) no chyba że ja czegoś nie rozumiem (może narysuj schemat twojej sieci)!?
Zakładka Network->LAN w każdym urządzeniu TP-linka.

AP1 ma adres 192.168.3.1, IP przydzielone dla mnie to 192.168.3.21, DHCP jest wyłączone ze względu na ich wewnętrzną strukturę sieci (DHCP mają gdzie indziej).
AP2 ma włączone WDS z podanymi parametrami sieci WLAN AP1, adres routera to 192.168.3.254, maska podsieci w obu 255.255.255.0, LAN w AP2 ma DHCP na zakresie ..3.100-..3.150.
Podłączają się laptopem do AP2 dostaję adres ..3.101 i nie jestem w stanie pingować 192.168.3.1.
P.S. Gdzie mogę sprawdzić czy WDS podłączył się pomyślnie?

Patrz status

hmm, czyli WDS dziala. Nie wiem co jest problemem. czy router AP1 musi byc w specjalnym stanie obslugujacym WDS? Jezeli jest po prostu jako AP to nie zadziala i trzeba miec przynajmniej tryb hyhrydowy wlaczony?

Nie bardzo wiem o czym piszesz w tej części wypowiedzi. Adres IP odpowiada na ping czy jest cisza w konsoli cmd?

Ach, poczytałem trochę w necie i niektóre routery mają opcje: AP Only, AP hybrid i WDS, u mnie tego wyboru nie ma.
Wciąż walczę. Pingując z poziomu AP2 na adres routera AP1 mam odpowiedzi, DHCP z AP2 zapodaje komputerom właściwe adresy, ale już ping na adres AP1 nie przechodzi.
Również pingując z poziomu AP2 do 8.8.8.8 dostaję timeouta. Jeżeli podłączam się do AP1 bezpośrednio komputerem to wszystko śmiga.

Tak jak mówiłem, narysuj schemat twojej sieci lub jak to sobie wyobrażasz bo nie rozumiem co chcesz osiągnąć.

Po paru przemyśleniach obecnie to wygląda tak:

Zdjęcie poprawiłem. Proszę zapoznać się z dodawaniem obrazków na forum. CHACA
Sorki

Podłączając się kablowo do AP1 masz dostęp do konfiguracji?

Podłączając się i kablowo i bezprzewodowo bezpośrednio do AP1 wszystko działa sprawnie. Nie potrafię tylko uruchomić tego WDS na AP, niby status jest Running, ale w ogóle nie routuje na oryginalną podsieć.