TL-R480T+ multiple WAN

Witam, chyba tutaj... :slight_smile: Ten router może obsługiwać od 1xWAN/4xLAN do 4xWAN/1xLAN. Przeglądałem instrukcję ale nie znalazłem w niej odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli podłączę do niego 4 różnych niezależnych ISP, gdzie każdy oferuje łącze 1Mb/s a do LANu podłączę router za którym będzie jakaś podsieć (np 100 komputerów) to czy uzyskam przepustowość około 4Mb/s? Da się go tak skonfigurować, żeby wysycał te WANy do 100% odpowiednio rozdzielając połączenia jakie będzie nawiązywać podsieć do Internetu?

Widzę, że się aż przepychacie, żeby odpowiedzieć :stuck_out_tongue: Może jak to narysuje będzie łatwiej.

Czy da sie ten router skonfigurować w taki sposób, żeby na kablu do podsieci mieć te 3 Mbps?

Na pewno nie osiągniesz 3Mbit na jednym połączeniu ( np pobierając plik), jeśli będziesz miał w sieci więcej sprzętu to "Load balance" powinien używać każdego łącza po trochu co w sumie da przez router 3Mbit/s

Potwierdzam że sam speed test może pokazywać ci pełną prędkość (sumaryczna) ale przy pobieraniu jednego pliku nie osiągniesz takiej prędkości.